Meglepetés: a Qualcomm szállít a Huawei-nek

2019.09.27| Phone Arena
Címkék:

Huawei

,

tiltás

,

Qualcomm


A Qualcomm ügyvezető igazgatója megerősítette, hogy chipeket gyárt a Huawei számára.

Az Egyesült Államok nemzetbiztonsági fenyegetéseként május közepén a Huaweit felvették az USA kereskedelmi osztályának tiltólistájára, ennek eredményeképp a kínai gyártó nem fért hozzá az államok piacához, amivel feltehetÅ‘en lenyomta volna a konkurens Samsungot. Az ok a Mate 30 családban keresendÅ‘, ugyanis a Huawei idei zászlóshajója nem tudja a tilalom miatt használni a Google Play szolgáltatásait, így a Mate 30-ak olyan alapvetÅ‘ alkalmazások nélkül érkeznek mint Play Áruház, a KeresÅ‘, a YouTube, a Gmail vagy épp a Google Térkép.

A Huawei a telefonjai gyártásához kapcsolatban kell álljon a Google mellett az Intellel, a Qualcommal, valamint a Micronnal, ezeket egybevéve 11 milliárd dollárt hagy az USA-ban alkatrészek és szoftverek miatt a kínai vállalat. Ez az összeg hiányzik az említett cégek bevételébÅ‘l. Emiatt a Qualcomm úgy döntött, a tiltás ellenére folytatja a szállítást a Huawei felé, bár Steve Mollenkopf úgy fogalmazott, valójában olyan alkatrészeket szállít, amelyre nem vonatkozik a tilalom.

A Qualcomm hosszú távú együttműködési szerzÅ‘dést szeretne aláírni a Huawei-jel

Még májusban az Egyesült Államok egy kilencven napos idÅ‘szakot jelentett be, amely során néhány Huawei beszállító külön engedéllyel a Kereskedelmi Minisztériumtól lehetÅ‘vé tette a meglévÅ‘ és jelenleg működÅ‘ hálózatok és berendezések karbantartásához és támogatásához szükséges alkatrészek és szoftverek beszállítását. Az elsÅ‘ ilyen kilencven napos mandátum lejárt, már elindult a második, amikor is 130 amerikai vállalat élt a külön engedély lehetÅ‘ségével.

Annak ellenére, hogy a Huawei saját chipkészletet tervez, a Snapdragon SoC-okat a Qualcommtól veszi a nem zászlóshajói számára

A Qualcomm hosszú távú megállapodást kötne a kínai vállalattal, de ez nyilvánvalóan Donald Trump elnöktÅ‘l függ. A Huaweit fenyegetÅ‘nek találja ugyanis nemzetbiztonsági szempontból. Trump szerint a Huawei telefonjaiban és hálózati eszközeiben úgynevezett hátsó ajtó található, amelyen keresztül információk küldhetÅ‘k az amerikai fogyasztókról és vállalatokról a kínai kommunista kormánynak. A Huawei ezt abszolút tagadja és Liang Hua vezérigazgató felajánlotta, kész bármelyik országgal aláírni a kémkedés ellenes szerzÅ‘dést.

A Huawei elárulta, amint lekerül a tiltólistáról a cég, a Huawei már másnap kiküldheti a szoftverfrissítést, amely tartalmazza a Google szolgáltatásokat.

 

 

A cikkhez kapcsolódó linkek:


Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok


Számos népszerű Samsung Galaxy készülék kimarad a One UI 9 frissítésből – itt a lista az érintett modellekről

Számos népszerű Samsung Galaxy készülék kimarad a One UI 9 frissítésből – itt a lista az érintett modellekről

2026.06.30
| Phone Arena
A One UI 9 érkezése új mesterséges intelligencia-funkciókat és továbbfejlesztett kezelőfelületet hoz, azonban több korábbi csúcskategóriás és középkategóriás Galaxy készülék számára ez lesz az út vége.
Az Android rejtett automatizmusai: hat funkció, amely észrevétlenül könnyíti meg a mindennapokat

Az Android rejtett automatizmusai: hat funkció, amely észrevétlenül könnyíti meg a mindennapokat

2026.06.14
| Android Police
Sok felhasználó külön alkalmazásokra esküszik, pedig az Android már évek óta olyan intelligens funkciókat kínál, amelyek maguktól dolgoznak a háttérben.
Szinte ingyen adja az Apple az AirPods Pro 3-at új Apple Card felhasználóknak

Szinte ingyen adja az Apple az AirPods Pro 3-at új Apple Card felhasználóknak

2026.05.18
| 9to5Mac
Az Apple eddigi egyik legerősebb Apple Card akcióját indította el az új felhasználók számára.
Az iOS 27 lehet az a frissítés, ami végre iPhone-cserére ösztönzi a felhasználókat

Az iOS 27 lehet az a frissítés, ami végre iPhone-cserére ösztönzi a felhasználókat

2026.05.29
| 9to5Mac
Az Apple közelgő rendszerfrissítése minden eddiginél jobban az AI-ra építhet, ami sok régebbi iPhone tulajdonost válaszút elé állíthat.