Miért főszereplő a Telegram az ukrajnai háborúban

2022.03.16| itv
Címkék:

telegram

,

app


A Telegramot már kb. 1 milliárdszor töltötték le és az ukrajnai háborúban sokan ezt használják

A Telegramot már kb. 1 milliárdszor töltötték le és az ukrajnai háborúban sokan ezt használják és megbízhatóbb információ forrásnak találják, mint sok más hivatalos csatornát.

 

 

A Telegram a WhatsApp-hez és a Twitter-hez hasonlít. A felület inkább WhatsApp kinézetű, de csoportokban a Twitter funkciójához hasonlóan lehet híreket követni és nincs valami algoritmus mögötte, ami eldöntené, hogy mi jelenik meg, hanem a WhatsApp-hoz hasonlóan simán szól minden új tartalomról. A kommunikáció titkosított.

Tudjuk, hogy Oroszországban manapság erősen korlátozott a szólásszabadság, szigorú az internet cenzúrája és a külföldi hír oldalakhoz való hozzáférés is egyre szűkösebb. Például a BBC vagy a Deutsche Welle már nem olvashatóak és a Meta már “szélsőséges szervezetnek” számít, azaz az oroszok már nem használhatják az Instagram és Facebook alkalmazásokat. A “fake news” fejlesztése 15 év börtönt von maga után és ugye kitalálhatjuk, hogy ki dönti el, hogy mi számít álhírnek…

A Telegram alapítója, az ororsz Pavel Durov egyszer még ünnepelt ember volt hazájában és úgy tekintettek rá, mint az “orosz Zuckerberg”-re amikor még a Telegram elődjén, a VKontakte alkalmazáson dolgozott. A hivatalos megítélése az ellenkezőjére fordult, amikor nem volt hajlandó ellenzéki hangokat cenzúrázni. 2013-ban ellenállt a kormányzati nyomásnak és létrehozta a Telegram-ot.

A 37 éves milliárdos ma a Karib szigeteken el. 2018-ban megpróbálták betiltani a Telegram-ot Oroszországban, de ügyes technikai megoldással sikerült mégis fenntartani a szolgáltatást és végül 2020-ben bele is törődtek a hatóságok. A Telegram 5 adat központot üzemel és a működési központja Dubaiban van. Manapság kb. fél milliárd ember használja, főleg Kelet-Európában. Amikor a Facebook 2021 októberében akadozott, a Telegram 70 millió új felhasználót szerzett.

A platformot sok kritika érte az elmúlt években, mert szélső jobbos csoportok, dzsihádisták és egyéb szélsőséges csoportok is használják, de az elmúlt napokban új szerepet nyert a Telegram az ukrán háborúban. Ez lett sokak számára az elsődleges információ forrás elsősorban az ukrán oldalon, de az ellenzéki orosz körökben is. Az ukrán elnök, Zelensky napi szinten oszt meg híreket a másfél milliós követői táborával.

Amúgy a Facebook-ról nem csak a Telegram-ra mentek át sokan, hanem a Signal-ra is. Erről itt irtunk.

 Böngésszen tovább legfrissebb híreink között!

A cikkhez kapcsolódó linkek:


    Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok


    A Samsung Galaxy S23 Ultrával véget ért egy korszak

    A Samsung Galaxy S23 Ultrával véget ért egy korszak

    2024.04.03
    | SamMobile
    A Samsung Galaxy S23 Ultra talán az utolsó a maga nemében, és egy nem kevesebb, mint kilenc évig tartó korszak végét jelenti. Ha ismeri Samsung történetét, akkor lehet, hogy már összerakta a puzzle darabjait. Természetesen az ívelt kijelzős korszakra gondolunk.
    Az iPhone 16 Pro forradalmi újítása...

    Az iPhone 16 Pro forradalmi újítása...

    2024.04.15
    | PhoneArena
    Kíváncsi vagy, hogy az új iPhone 16 Pro miként számol le a lencsefényszórás problémájával? Kattints és fedezd fel a forradalmi kameratechnológiát!
    Baj van a Samsung mobilokkal, lehet téged is érint

    Baj van a Samsung mobilokkal, lehet téged is érint

    2024.05.03
    | PhoneArena
    Ismerd meg a legfrissebb Samsung One UI 6.1 frissítés kihívásait és a leállás hátterét a Galaxy S22 készülékeken!
    Brutálisan olcsó lett az IKEA új gyorstöltője

    Brutálisan olcsó lett az IKEA új gyorstöltője

    2024.03.21
    | Phone Arena
    Ha megbízható gyorstöltőt keres telefonjához vagy táblagépéhez, általában az Apple boltban vagy a Samsung üzletben vásárol, ha eredeti tartozékokat szeretne, vagy esetleg viszonteladónál valami márkásat.