Míg a nagyobb távközlési vállalatok kivárnak, és csak fokozatosan csökkentik uniós roamingdíjaikat, a gyorsabban alkalmazkodó szolgáltatók teret nyerhetnek
Míg a nagyobb távközlési vállalatok kivárnak, és csak fokozatosan csökkentik uniós roamingdíjaikat, a gyorsabban alkalmazkodó szolgáltatók teret nyerhetnek. A Tesco Mobile drasztikus roamingdíj-csökkentÅ akciójának köszönhetÅen háromszorosára nÅtt a negyedik mobilszolgáltató ügyfeleinek külföldi használata. Közel fél éve szavazta meg az Európai Parlament a többek között a roamingdíjak jövÅ decemberi megszüntetését célzó jogszabálycsomagot. A fogyasztóknak egyértelműen kedvezÅ a változtatás iránya, azonban a nagy távközlési szolgáltatók csak lassan csökkentik barangolás során alkalmazott percdíjaikat, így az új szabályozástól remélt áttörés az európai távközlési piacon még várat magára.
A Tesco Mobile felismerve a valós fogyasztói igényeket és a piaci növekedés lehetÅségét már 2014 közepén úgy döntött, hogy drasztikus lépést tesz a roamingdíjak területén. Ennek megfelelÅen ez év júliusa óta, mindmáig egyedüliként a magyar piacon, hazai percdíjon kínálja az Európai Unió területérÅl kezdeményezett (roaming) hívásokat ügyfelei számára. A legkedvezÅbb kártyás tarifacsomaggal ez 39 forintos percdíjat eredményez, ami közel 50%-os megtakarítás a nagy mobilszolgáltatók szokásos 74,4 forintos díjával összevetve.
A bevezetés óta eltelt három hónap felmérése alapján a külföldi mobilhasználat alapvetÅen változik a roaming felár eltűnésével: a kedvezÅbb percdíj hatására az országhatárok átlépése szimbolikussá válik, azaz a külföldi használat az odahaza megszokott használathoz közelít. A magyarok utazási szokásainak megfelelÅ módon a legnagyobb forgalmat Németországból, Ausztriából, Romániából és Szlovákiából tapasztalta a Tesco Mobile, és ugyancsak jelentÅs növekedést mutatott a nyári szezonban az olasz, horvát és görög mobilhálózatok irányából érkezÅ hívásmennyiség is.
A Tesco Mobile-nál rövid idÅ alatt háromszorosára nÅtt a roaming alatti hívásforgalom – a kifejezetten országhatáron túli használatot keresÅ ügyfelek megjelenése mellett ez a régi ügyfelek felszabadultabb külföldi használatának köszönhetÅ. A pozitív fogadtatásnak köszönhetÅen a Tesco Mobile továbbra is, legalább 2015. márciusig garantálja kedvezményes percdíjait.