Bankkártyád a mobilod

2014.07.10| MobilTárca

Lezárult a MobilTárca tesztelése. Teljes erőbedobással dolgozunk a kereskedelmi MobilTárca szolgáltatás bevezetésén, jelentette be Pukler Gábor, a Magyar Mobiltárca Szövetség elnöke, miután véget ért a szolgáltatás pontosan egy éve elindított teszt üzeme.

Lezárult a MobilTárca tesztelése. Teljes erÅ‘bedobással dolgozunk a kereskedelmi MobilTárca szolgáltatás bevezetésén, jelentette be Pukler Gábor, a Magyar Mobiltárca Szövetség elnöke, miután véget ért a szolgáltatás pontosan egy éve elindított teszt üzeme. A teszt eredményei és az eddigi lakossági kutatások alapján a szövetség mintegy 350-400 ezerre becsüli azok számát, akik az elsÅ‘ körben nyitottak a MobilTárca szolgáltatás használatára.

A teszt során beigazolódott, hogy az NFC technológián alapuló érintés nélküli fizetésre, valamint a hűségprogramok kezelésére az okostelefonok elterjedésével egyre inkább nÅ‘ az igény. Az aktív tesztelÅ‘k 41 ezer fizetési, és több mint 4 ezer hűségpont tranzakciót hajtottak végre az elmúlt 12 hónapban. Ugyanebben az idÅ‘szakban a felhasználók 120 millió forintot költöttek el a MobilTárca alkalmazással, amellyel Magyarországon kívül további 20 országban is fizettek. Az itthoni elfogadói hálózat dinamikusan növekszik és a jó hír az, hogy a jelenlegi 18 ezer érintésmentes kártyaelfogadásra és egyben MobilTárcás fizetésre is alkalmas kereskedelmi egység között egyre nagyobb a kisboltok aránya - mondta Pukler.

A BellResearch által készített júniusi felmérésbÅ‘l kiderült, hogy a válaszadók túlnyomó többsége (86%) a kereskedelmi bevezetést követÅ‘en is használná a MobilTárcát és a tesztelÅ‘k 87%-ánál a következÅ‘ okostelefon vásárlásakor döntési szempontként szerepel az, hogy alkalmas-e a készülék MobilTárca használatára. Emellett fontos, hogy már a teszt során is a tesztelÅ‘k közel háromnegyede ajánlotta a MobilTárca használatát ismerÅ‘seinek.

 

 

A piaci trendek és a tesztelÅ‘k visszajelzései egyértelműen azt mutatják, hogy a MobilTárca több mint egy innovatív fizetési eszköz. A kutatásból kiderült, hogy a felhasználók nagyra értékelik az egyes kártyákhoz tartozó kiegészítÅ‘ funkciókat, mint például az egyenleglekérdezés és a tranzakció-történet, ugyanakkor szívesen látnának olyan többletértéket biztosító szolgáltatásokat is, mint a helyhez kötött promóciók vagy a személyre szabott ajánlatok.

A jelenleg pénztárcánkban hordott plasztik kártyákat az okostelefonokon virtuálisan megjelenítÅ‘ MobilTárca tesztelése a Magyar Mobiltárca Szövetség koordinálásával, a hazai piac legfontosabb szereplÅ‘inek összefogásával indult el 2013 júliusában, amit a világ egyik legígéretesebb összefogásának választott az iparág legfÅ‘bb szervezete, a GSMA.

A tesztidÅ‘szak alatt a felhasználók számára az OTP MasterCard Mobil PayPass betéti bankkártya, a SuperShop NFC hűségkártya, az All You Can Move NFC Sportpass, valamint a Jegy.hu-n vásárolt jegyek NFC-s változata volt elérhetÅ‘ a MobilTárcában. A tesztelésbe bevont vállalati dolgozók céges belépÅ‘kártyáikat is a mobilba költöztethették, valamint szolnoki tesztelÅ‘k az NFC-s városkártyának köszönhetÅ‘en a MobilTárca segítségével vehették igénybe a tömegközlekedési eszközöket.



A cikkhez kapcsolódó linkek:


    Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok


    Számos népszerű Samsung Galaxy készülék kimarad a One UI 9 frissítésből – itt a lista az érintett modellekről

    Számos népszerű Samsung Galaxy készülék kimarad a One UI 9 frissítésből – itt a lista az érintett modellekről

    2026.06.30
    | Phone Arena
    A One UI 9 érkezése új mesterséges intelligencia-funkciókat és továbbfejlesztett kezelőfelületet hoz, azonban több korábbi csúcskategóriás és középkategóriás Galaxy készülék számára ez lesz az út vége.
    Google Maps vs. Waze: A két navigációs óriás küzdelme a telefonunkon

    Google Maps vs. Waze: A két navigációs óriás küzdelme a telefonunkon

    2026.08.09
    | Android Police
    Bár a Google mindkét alkalmazást birtokolja, még mindig nyomós okunk van mindkettőt feltelepíteni.
    iPhone 18 bemutató dátum - ekkor rántja le a leplet az Apple az új csúcsmobilokról

    iPhone 18 bemutató dátum - ekkor rántja le a leplet az Apple az új csúcsmobilokról

    2026.06.29
    | Phone Arena
    A szeptemberi eseményen az iPhone 18 Pro modellek mellett a régóta pletykált hajlítható iPhone Ultra is bemutatkozhat, miközben az áremelésekről szóló találgatások továbbra is beárnyékolják a rajtot.
    A One UI 9.5 végre elhozza a régóta várt alkalmazás zárat a Galaxy készülékekre

    A One UI 9.5 végre elhozza a régóta várt alkalmazás zárat a Galaxy készülékekre

    2026.08.15
    | SamMobile
    A Samsung új funkciója külön jelszó helyett a telefon meglévő feloldási módját használná, így egyszerűen levédhetők lennének az érzékeny alkalmazások és játékok.