Samsung cáfolja a olcsó hajtogathatókra vonatkozó pletykákat, azt mondja, hogy a Galaxy Z FE telefonokkal kapcsolatban 'nincs döntés'.
Azok a pletykák, miszerint a Sammy-tÅl érkezik egy olcsó, hajtogatható készülék, nem igazak, állítja egy hivatalos közlemény.
- Egy Samsung tisztségviselÅ cáfolta azokat a pletykákat, amelyek olcsó hajtogathatókat sugallnak a márka részérÅl.
- Egy nemrégiben felmerült pletyka szerint már jövÅre is megjelenhetnek a Samsungtól olyan hajtogathatók, amelyek a 500 dolláros árszegmensben lesznek elérhetÅk.
- Ugyanez a tisztségviselÅ elvetette az "FE" modellek ötletét a Galaxy Z családban, legalábbis jelenleg.
Múlt héten felmerült egy pletyka, amely szerint a Samsung dolgozhat egy középkategóriás, hajtogatható telefonon, amely már 2024-ben megjelenhet. A pletyka szerint ez a telefon a 400–500 dolláros árkategóriába esne.
Azonban a Samsung Electronics egyik szóvivÅje cáfolta ezt az információt a Korea JoongAng Daily koreai kiadványnak. „Nem tervezzük középkategóriás áron értékesíteni a hajtogatható okostelefonokat,” mondta a szóvivÅ. Hozzátették, hogy a legújabb pletykák "alaptalanok".
Ez sajnálatos módon valószínűleg azt jelenti, hogy nem fogunk hamarosan látni olcsó hajtogathatókat a Samsungtól. A legolcsóbb hajtogatható, amit a cég készít, a flip-telefon stílusú Galaxy Z Flip, a legfrissebb pedig a Galaxy Z Flip 5. Ezek a telefonok 1000 dollártól kezdÅdnek, ami túl magas árat jelent a költségérzékeny vásárlóknak.
Ezen olcsó hajtogathatókkal kapcsolatos kijelentéseken túl a szóvivÅ beszélt a Galaxy Z családban található "FE" modellek ötletérÅl is. Az „FE” (Fan Edition) eszközök korábban olyan modellek voltak, amelyek egy eszköz alapvetÅ elemeit megÅrizték, de néhány funkciót és hardvert elhagytak az ár csökkentése érdekében. Ennek legutóbbi példája a Galaxy S23 FE.
A szóvivÅ azt mondta: „Nincs döntés a kérdésben”, amikor a Galaxy Z FE telefonról kérdezték.
Más szóval, továbbra is számíthatunk arra, hogy a Samsung hajtogathatói nagyon drágák maradnak 2024-ben. Valószínű, hogy az idÅ múlásával olcsóbbak lesznek, de a remény, hogy jövÅre egy 1000 dollárnál olcsóbb hajtogathatót kapjunk a cégtÅl, már nem aktuális.
Természetesen ez nem jelenti azt, hogy más vállalatok ne készítenének olcsó hajtogathatókat. A Motorola Razr (2023) például mindössze 699 dollártól indul, ugyanannyiba kerül, mint a Pixel 8.