Huawei_Honor_6

A Telefonguru osztályzata
(1-5) osztályzatosztályzatosztályzatosztályzatosztályzat


Szavazás
Külső: 8.04

Tudás: 7.89

Minőség: 8.00

Értékelés: 7.98 | Szavazatok: 82

Szavazzon Ön is!

Ki ne szeretne akár a fa alá egy igazán felsőkategóriás tudással felvértezett telefont nagyjából féláron? Akkor ismerjük meg a Honor 6-ot! Bár sehol sincs megemlítve, nyílt „titok”, hogy a Honor nem más mint a Huawei prémium márkája. A kínai gyártó évekkel ezelőtt Európában leginkább a gagyi kifejezést hozta magával, ennek oka egy volt, a hazai vásárlók leginkább a szolgáltatók saját márkás modelljeivel – értsd buta és olcsó, cserébe gyenge készülékeivel – azonosították be, ebből próbál a cég két-három éve kimászni, méghozzá igen jó hatásfokkal. Érdemes ez ügyben elolvasni a Huawei Asend P6, a Huawei Ascend P7 tesztjeinket, ahol is kiderül, a Huawei bizony igen jó ár-érték arányú és mégis nagyon szerethető, valóban okos telefonokat is gyárt.

A Honor 6-ról érdemes tudni, hogy hivatalosan, gyári garanciával egyetlen online webáruházban lehet megvásárolni, ráadásul a 105 ezer forintos ár kedvezőnek mondható egy nyolcmagos, full HD felbontású kijelzővel ellátott telefonért. A Honor 6 első blikkre az iPhone-t juttatja az ember eszébe, a kézben is hasonló az üveg borítás miatt az érzet, ám azért mégsem egy közel kéthavi fizetésnyi készülékről van szó. Ennek megfelelően a Honor 6 oldalán az ezüst keret nem fém, csak ezüst műanyag – bezzeg az Ascend P7! A 7.5 mm vékony telefon kényelmes méretű minden szempontból és a 130 gramm tömeg sem húzza majd a zsebünket, igazán kompaktnak mondható – főleg a saját Note 3 után érződik a kézhez méretezett kompaktság. A teljes méret egyébként 139,6×69,7×7,5 mm.

A fehér színű modell érdekessége a Samsungnál már látott, pöttyös, igen szolid díszítés a hátlapon. A Honor 6 unibody megoldást kapott, tehát a hátlap nem leszedhető, az akkumulátorhoz nem lehet hozzáférni házi körülmények között, így a SIM és a microSD kártya oldalt tehető bele, az ezüst keret egy-egy része pattintható ki a hangerőgombok és a bekapcsológomb alatt. Alulra csak a microUSB portja került, a bal oldalon semmi hasznos nincs, felül pedig a jack dugó, a másodlagos mikrofon és az infra portja látható.

Az előlap teljesen fehér, semmi sem vonja el a figyelmet az öt colos IPS megjelenítőről – nem, nem beszéltem félre, tényleg szuper méretű a telefon még ekkora kijelzővel is! - ráadásul több mint hetvenöt százalékban ez foglalja el az előlapot, ez igen jó aránynak mondható a mostani csúcsmobiloknál, jól látszik, mennyire a kényelmes méretre utazott a Huawei Honor fejlesztői csapata. Az egy dolog, hogy a gyártó logoja nem látható sehol a telefonon, de hogy a Honor márkanév sem, az meglepő, főleg annak fényében, hogy szeretnék felhozni a nevet a köztudatba.

A felbontás full HD, tehát 1920×180 pixel, ez 441ppi pixelsűrűséget jelent, a gyakorlatban pedig tűéles képet, akárcsak a Huawei Ascend P7-nél. A kijelzőt Gorilla Glass 3 védi, ez alatt rejtőzik az értesítési LED, valamint a szenzorok a megjelenítő felett, a megszokott androidos gombok ezúttal a rendszerbe integráltak. Az ide tartozó extra funkciók között megtalálható a témázhatóság, ebből gyárilag hármat kapunk, de adott a kesztyűben is használható kijelző, valamint az állítható színhőmérséklet, kinek-kinek kedve szerint.

A Honor 6-ban bizony a legújabb fejlesztésű HiSilicon Kirin 920 chipset dolgozik négy darab 1.7 gigahertzes Cortex-A15 és négy darab, egyenként 1.3 gigahertzes Cortex-A9 maggal, ezeket a Mali-T628MP4 grafikus gyorsító és 3 gigabájt RAM egészíti ki. Ez összességében annyit tesz, hogy a telefon piszok gyors, nem gondolkodik, nem laggol, cserébe nem is melegszik. A belső 16 gigabájtból 11 áll rendelkezésre, a többit megeszi a rendszer. Természetesen microSD kártyával orvosolható a helyhiány. Számos programot telepített a Huawei gyárilag a Honor 6-ra, ezek között megtaláljuk a Kingsoft Office dokumentum kezelőt, backup appot, zseblámpát, tükröt, időjárás appot is. A gyári zenelejátszóból hiányzik a hangszínszabályzó, cserébe hangulatok szerint rendezi a zenéinket és kapunk FM rádiót.

A Honor 6-on gyárilag Android 4.4.2 rendszer fut, az előzetes hírek szerint 2015 év elején kapja meg a Lollipop frissítést, ezzel együtt várható az Emotion UI 2.3 helyett a 3.0, amely még okosabb és jobban személyre szabható. Az Apple-höz hasonlóan itt sincs tényleges menünk/app listánk, az alkalmazások mind kvázi a főképernyőn foglalnak helyet az elsődleges képernyőtől jobbra (gyárilag). Szerencsére a felület mappázható, így pillanatok alatt rendet lehet tenni, a kilenc képernyőn pedig elfér azért az ember minden telepített alkalmazása (hardcore userek: mappa!). Jópofa megoldás a lebegő gomb, ide a minialkalmazások kerülnek és bárhonnan elérhető.

Kamera tekintetében érdemes megemlíteni az előlapit is, hiszen kifejezetten a szelfi készítőknek kedveskedik a gyártó az öt megapixeles felbontással f/2.4-es fényerővel, valamint 720p felbontású videókészítéssel. A hátlapi kamerába a Sony negyedik generációs, BSI szenzorja került, a beállítások közül nem hiányozhat a HDR, az intelligens, a panoráma, a vízjel mód, de választható a szépítés is, némi gyors „PhotoShop”-ként. A felbontás 13 megapixel maximum, de ennek csökkentésével a 16:9 képarány helyett 4:3 is elérhető. Adott az időzítő, beállítható hogy az exponálógomb hosszú nyomására sorozatfelvétel készüljön vagy csak fókuszáljon a Honor 6, kérhető mosolyfelvétel, célkövetés és persze az ISO is állítható 100-800 között. Szerettük, hogy a hangerőgomb gyárilag módosítható plusz program telepítése nélkül, így kamera módban kiválasztható, hogy nagyítani szeretnénk a megnyomásával, esetleg fizikai exponálógombként funkcionáljon, csak fókuszáljon vagy a videót indítsa el. Hasznos, bár kevésbé minőségi lehetőség a lezárt képernyőjű telefonon a hangerő le gombot gyorsan duplán lenyomva a gyors képkészítés. Videóból 1080p felbontású készíthető, így a 4K kimaradt – talán nem akkora fekete pont egy ilyen kaliberű telefon esetében, valamint fotózni sem lehet videózás közben.

A már említett akkumulátor 3100 mAh-s lett, így nem agyonnyúzva a Honor 6-ot, simán kihozható akár a 2 napos üzemidő is, köszönhetően egyrészt az alacsony fogyasztású processzornak, másrészt pedig a takarékos üzemmódoknak (normál, intelligens és ultra). Sajnos ezúttal a vezeték nélküli töltésre nincs lehetőség – utólag sem, hiszen nem levehető a hátlap, hogy vevő tegyünk alá az eBay-ről vásárolva, cserébe a 2 amperes töltő gyorsan feltölti az erőforrást. Internetelérést maximum LTE Cat. 6 biztosít, de akad itt HSPA+, Wi-fi a/b/g/n, Bluetooth 4.0 a helyi adatkapcsolatra és headsethez. A Honor 6-ból létezik NFC-vel is dual SIM lehetőséggel is ellátott változat.

Bár a Honor 6 nem a mindent vivő csúcskategóriás, cserébe több tekintetben jobb a lényegesen drágább Huawi Ascend P7-nél, így aki nem a nagy nevek után szalad, - elvégre ma már minden Kínában készül ;) -, nem szeretne vízálló készüléket csak egyszerűen szeretne egy valóban szerethető és gyors okostelefont jó áron, annak itt a kitűnő alkalom!