Indul az LG Application Store

2009.07.20
Címkék:

Az LG online alkalmazásboltot nyit az LG mobilt használók számára, hogy még teljesebb felhasználói élményt biztosítson számukra.  

Az LG online alkalmazásboltot nyit az LG mobilt használók számára, hogy még teljesebb felhasználói élményt biztosítson számukra. Az LG „Application Store”-t elõször Ázsiában - 2009. július 14-tõl -, majd az év során további 24 országban lehet elérni saját nyelven. A tervek szerint 2009 végére már 2000 alkalmazás lesz letölthetõ a weboldalról. Ezek közül több mint 100 programot ingyenesen érhetnek el az LG készülékek felhasználói.

Az LG és a tartalomszolgáltatók  úgy biztosítják az alkalmazások kiváló minõségét, hogy a felhasználók igényeit szem elõtt tartva válogatják, majd szigorú minõségi teszteknek vetik alá azokat. A felhasználók ezek után úgy tölthetik le az alkalmazásokat, hogy azok megfeleltek a tökéletes mûködést biztosító követelményeknek.

Az LG „Application Store”–hoz kapcsolódik az „LG Mobile Developer Network, az LG mobiltelefonokra játékokat és alkalmazásokat készítõ külsõ szoftverfejlesztõk számára létrehozott weboldal. Tavaly októberi indulása óta jelentõs átalakításon esett át a portál, hogy 2009. júniusában továbbfejlesztett tartalommal jelentkezzen. A fejlesztõknek felajánlott újabb és újabb ösztönzõkkel együtt várhatóan egyre nõ majd az elérhetõ alkalmazások száma is.

A fejlesztõk a weboldalon úgynevezett widgetetet, kisalkalmazásokat fejleszthetnek és oszthatnak meg egymással, illetve tesztelhetik is alkalmazásaik mûködését a „Virtual Developer Lab”-en és persze le is tölthetik azokat. A webhely jelenleg a Java SDK-t támogatja, az év végére pedig a widget kisalkalmazásokhoz a virtuális fejlesztõlabort (VDL), illetve az OTA (Over-The-Air) letöltést is támogatja majd.

Az LG „Application Store” kétféleképpen érhetõ el: a felhasználók felkereshetik a www.lgapplication.com weboldalt, ahonnan számítógépre tölthetik a kívánt alkalmazásokat, illetve az arra alkalmas – például LG GM730 - készülékrõl közvetlenül is elérhetik az alkalmazásokat az indulóképernyõ alján található gyorsgombok vízszintes lapozásával és az erre kialakított ikon megérintésével. A magyar felhasználók számára az „Application Store”-ban lévõ tartalmak egyelõre nem elérhetõk.



A cikkhez kapcsolódó linkek:


Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok


A Galaxy S23 Ultra 10x zoomját hiányolja minden fotós – miért volt ez a Samsung egyik legjobb kameramegoldása?

A Galaxy S23 Ultra 10x zoomját hiányolja minden fotós – miért volt ez a Samsung egyik legjobb kameramegoldása?

2025.11.14
| SamMobile
A 10x optikai zoommal felszerelt Galaxy S23 Ultra egyedi hardveres előnyeit a Samsung azóta sem tudta teljesen pótolni, pedig ez volt az a funkció, ami valóban különlegessé tette az Ultrát.
7 hatalmas újítás, amiért a Galaxy S26 Ultra minden eddigi Samsungot lekörözhet

7 hatalmas újítás, amiért a Galaxy S26 Ultra minden eddigi Samsungot lekörözhet

2025.10.29
| Phone Arena
A Samsung hamarosan bemutatja legújabb csúcskészülékét, a Galaxy S26 Ultra modellt, amely már most hatalmas izgalmat váltott ki a technológiai világban.
Samsung Galaxy Trifold – Három akkumulátor a forradalmi hajlítható telefonban

Samsung Galaxy Trifold – Három akkumulátor a forradalmi hajlítható telefonban

2025.10.10
| Android Central
Egy frissen kiszivárgott kép és szabadalmi dokumentum alapján úgy tűnik, hogy a Samsung egészen újszerű technikai megoldással készül a közelgő Galaxy Trifold modellhez.
Színváltó iPhone botrány: az iPhone 17 Pro Cosmic Orange-ból Rose Goldra változik

Színváltó iPhone botrány: az iPhone 17 Pro Cosmic Orange-ból Rose Goldra változik

2025.10.20
| Phone Arena
Neked is színváltós lett a narancs iPhone 17 Pro-d? Úgy tűnik, újabb „gate” botrány rázta meg az Apple-t – ezúttal a „#colorgate” néven elhíresült jelenség, amely az iPhone 17 Pro és Pro Max modelleket érinti.