Az iPhone mindenre jó?

2009.10.14
Címkék:

Kissé meglepõ ötlettel rukkolt elõ a Viper nevû, autóriasztókkal és egyéb autós berendezésekkel foglalkozó cég.  

Kissé meglepõ ötlettel rukkolt elõ a Viper nevû, autóriasztókkal és egyéb autós berendezésekkel foglalkozó cég. Elérhetõvé tették ugyanis Apple iPhone és Apple iPod Touch készülékekre a SmartStart nevû alkalmazást, amely – egy autóba épített hardver és a mobilhálózat – segítségével bármikor nyithatjuk, zárhatjuk autónkat, bemelegíthetjük vagy a klímát elindíthatjuk messzirõl, sõt, akár még a csomagtartót is kinyithatjuk vele, esetleges támadás esetén hangjelzést is adathatunk a kocsival.

Ha valaki esetleg most szeretne egy ilyen összetett funkcióra képes szerkezetet az autójába szereltetni, annak 500 dollárt, 90 ezer forintot kell érte fizetni, ha pedig már van Viper rendszer a kocsiban, akkor csak 300 dollárba, 55 ezer forintba kerül maga a hardver, amit az autóban rejtenek el és amely mobilhálózaton keresztül kommunikál a telefonnal. A rendszer használata az elsõ évben ingyenes, a továbbiakban pedig évente 30 dollár, alig 5500 forint ami, valljuk be, egyáltalán nem sok. Persze nem árt résen lenni, mert ha ellopják mobilunkat, úgy bukhatjuk az autót is.



A cikkhez kapcsolódó linkek:


Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok


iOS 26.2: Négy újítás, amit minden nap használni fogsz

iOS 26.2: Négy újítás, amit minden nap használni fogsz

2025.12.12
| 9to5mac
Az új iOS 26.2 frissítés tele van olyan fejlesztésekkel, amelyek érezhetően kényelmesebbé teszik a mindennapi iPhone-használatot.
A Galaxy S27 Ultra feltámaszthatja a Samsung egyik legmenőbb kamerás trükkjét 2018-ból

A Galaxy S27 Ultra feltámaszthatja a Samsung egyik legmenőbb kamerás trükkjét 2018-ból

2025.12.19
| Android Headlines
Egy friss hír szerint a Samsung komolyan fontolgatja, hogy visszahozza egyik legkülönlegesebb kamerás megoldását, amelyet utoljára a Galaxy S9 szériában láthattunk 2018-ban.
Végre megtörtént? Az iPad most először tényleg kiválthatja a laptopodat

Végre megtörtént? Az iPad most először tényleg kiválthatja a laptopodat

2026.01.02
| 9to5Mac
Egy több mint hat éve iPadet fő számítógépként használó felhasználó szerint a 2025-ben megjelent iPadOS 26 az első frissítés, amely valóban új szintre emelte az iPadet, de nem kompromisszumok nélkül.
Honor Magic 8 Pro globális premier: a standard modell rejtélyesen eltűnt

Honor Magic 8 Pro globális premier: a standard modell rejtélyesen eltűnt

2025.12.01
| Android Central
A gyártó világszerte bemutatta a Magic 8 Pro-t, de a sima Magic 8 sehol sincs – kérdés, hogy később érkezik-e, vagy kizárólag a kínai piacnak szánták.