Az Apple és a Meta kimaradnak az EU új AI-paktumából

2024.09.26| 9to5mac

Az Apple és a Meta nem csatlakoztak az EU új mesterséges intelligenciáról szóló paktumához, amelynek célja a technológiai óriások AI-szabályozásokhoz való korai igazítása, míg más nagy vállalatok, mint a Google, a Microsoft és az OpenAI már aláírták a megállapodást.

Azok az uniós felhasználók, akik az Apple mesterséges intelligencia funkcióira várnak, csalódhatnak, mivel a vállalat továbbra sem csatlakozott az Európai Unió által elÅ‘terjesztett új AI-paktumhoz. Miközben az olyan nagy technológiai cégek, mint az OpenAI, a Google és a Microsoft aláírták a megállapodást, az Apple és a Meta kimaradtak.

Az EU AI-paktuma arra irányul, hogy a cégek már most megfeleljenek a késÅ‘bb bevezetendÅ‘ mesterséges intelligenciát szabályozó törvényeknek, elÅ‘segítve a technológiai fejlÅ‘dés biztonságos és szabályozott keretek között tartását. Az Apple azonban más álláspontot képvisel. Bár a cég közölte, hogy együttműködik a szabályozó hatóságokkal, lépései arra utalnak, hogy a megállapodás nem képezi prioritásait.

Az Apple mesterséges intelligenciával kapcsolatos jövÅ‘beni tervei, valamint az EU szabályozási környezetének hatásai különösen fontosak lehetnek az iPhone 16 közelgÅ‘ bevezetésére nézve. Az AI-képességek hiánya negatívan befolyásolhatja az új készülékek iránti keresletet az európai piacon, ha a helyzet nem oldódik meg idÅ‘ben. A felhasználók és a szakértÅ‘k egyaránt kíváncsian várják, hogy az Apple milyen megoldást talál az EU-s AI-szabályokkal kapcsolatos kihívásokra.

 

 

A cikkhez kapcsolódó linkek:


Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok


Számos népszerű Samsung Galaxy készülék kimarad a One UI 9 frissítésből – itt a lista az érintett modellekről

Számos népszerű Samsung Galaxy készülék kimarad a One UI 9 frissítésből – itt a lista az érintett modellekről

2026.06.30
| Phone Arena
A One UI 9 érkezése új mesterséges intelligencia-funkciókat és továbbfejlesztett kezelőfelületet hoz, azonban több korábbi csúcskategóriás és középkategóriás Galaxy készülék számára ez lesz az út vége.
Google Maps vs. Waze: A két navigációs óriás küzdelme a telefonunkon

Google Maps vs. Waze: A két navigációs óriás küzdelme a telefonunkon

2026.08.09
| Android Police
Bár a Google mindkét alkalmazást birtokolja, még mindig nyomós okunk van mindkettőt feltelepíteni.
iPhone 18 bemutató dátum - ekkor rántja le a leplet az Apple az új csúcsmobilokról

iPhone 18 bemutató dátum - ekkor rántja le a leplet az Apple az új csúcsmobilokról

2026.06.29
| Phone Arena
A szeptemberi eseményen az iPhone 18 Pro modellek mellett a régóta pletykált hajlítható iPhone Ultra is bemutatkozhat, miközben az áremelésekről szóló találgatások továbbra is beárnyékolják a rajtot.
iPhone 18 Pro: három régóta várt fejlesztés végre megérkezhet az Apple új csúcsmobiljába

iPhone 18 Pro: három régóta várt fejlesztés végre megérkezhet az Apple új csúcsmobiljába

2026.08.04
| 9to5Mac
Az iPhone 18 Pro bemutatója már a küszöbön áll, és minden jel arra utal, hogy az Apple három olyan fejlesztést is megvalósít, amelyekre a felhasználók évek óta várnak.