Az AGI szent grálja: Sam Altman és az OpenAI nagy ígérete

2025.01.06| 9to5mac

Lehet, hogy a legtöbbünk még mindig egy okosabb Sirire vár, de az OpenAI vezérigazgatója, Sam Altman szerint a mesterséges általános intelligencia (AGI) megalkotásához vezető út már világos.

Lehet, hogy a legtöbbünk még mindig egy okosabb Sirire vár, de az OpenAI vezérigazgatója, Sam Altman szerint a mesterséges általános intelligencia (AGI) megalkotásához vezetÅ‘ út már világos. Altman saját blogjában osztotta meg ezt az ambiciózus víziót, amely az emberi intelligenciát meghaladó gépi képességek megvalósítását célozza.

Az AGI olyan mesterséges intelligenciát jelent, amely az emberi kognitív képességekkel megegyezÅ‘, vagy azt meghaladó szinten képes működni, és széles körű problémákat old meg. Altman szerint a vállalat 2025-ben már az elsÅ‘ "AI-ügynököket" szeretné látni a munkaerÅ‘piacon, akik radikálisan átalakítják a vállalatok teljesítményét.

„Úgy véljük, hogy a szuperintelligencia létrehozásával bármi lehetségessé válik – a tudományos felfedezések felgyorsításától kezdve a globális jólét növeléséig” – írja Altman. Azonban figyelmeztet: „A hogyan tudása nem ugyanaz, mint a megvalósítás képessége.”

A nehézségek és egy személyes visszatekintés

Altman megosztotta azt is, milyen hatással volt rá meglepetésszerű kirúgása az OpenAI élérÅ‘l alig több mint egy évvel ezelÅ‘tt. „Egy pénteki napon, egy Las Vegas-i hotelszobában kaptam a hírt. Az érzés olyan volt, mintha egy rosszul sikerült álomba csöppentem volna” – emlékszik vissza.

A történtek ellenére Altman optimista a mesterséges intelligencia jövÅ‘jét illetÅ‘en. Úgy véli, hogy a következÅ‘ években mindenki számára nyilvánvalóvá válik az AGI potenciálja, és reméli, hogy a technológia széles körű elÅ‘nyöket hoz majd.

És Siri?

Miközben Altman szuperintelligenciát jósol, sokan még mindig az Apple intelligens asszisztensének fejlÅ‘désére várnak. Bár Siri már most is jelentÅ‘s elÅ‘relépéseket tett, egy igazán beszélgetÅ‘képes verzió legkorábban 2026-ra érkezhet meg.

A mesterséges intelligencia területén tehát hatalmas lehetÅ‘ségek és kihívások állnak elÅ‘ttünk. A kérdés csupán az, hogy mikor érkezik el az a jövÅ‘, amelyet Altman és az OpenAI megálmodott.

 

 

A cikkhez kapcsolódó linkek:


Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok


Számos népszerű Samsung Galaxy készülék kimarad a One UI 9 frissítésből – itt a lista az érintett modellekről

Számos népszerű Samsung Galaxy készülék kimarad a One UI 9 frissítésből – itt a lista az érintett modellekről

2026.06.30
| Phone Arena
A One UI 9 érkezése új mesterséges intelligencia-funkciókat és továbbfejlesztett kezelőfelületet hoz, azonban több korábbi csúcskategóriás és középkategóriás Galaxy készülék számára ez lesz az út vége.
Google Maps vs. Waze: A két navigációs óriás küzdelme a telefonunkon

Google Maps vs. Waze: A két navigációs óriás küzdelme a telefonunkon

2026.08.09
| Android Police
Bár a Google mindkét alkalmazást birtokolja, még mindig nyomós okunk van mindkettőt feltelepíteni.
iPhone 18 bemutató dátum - ekkor rántja le a leplet az Apple az új csúcsmobilokról

iPhone 18 bemutató dátum - ekkor rántja le a leplet az Apple az új csúcsmobilokról

2026.06.29
| Phone Arena
A szeptemberi eseményen az iPhone 18 Pro modellek mellett a régóta pletykált hajlítható iPhone Ultra is bemutatkozhat, miközben az áremelésekről szóló találgatások továbbra is beárnyékolják a rajtot.
iPhone 18 Pro: három régóta várt fejlesztés végre megérkezhet az Apple új csúcsmobiljába

iPhone 18 Pro: három régóta várt fejlesztés végre megérkezhet az Apple új csúcsmobiljába

2026.08.04
| 9to5Mac
Az iPhone 18 Pro bemutatója már a küszöbön áll, és minden jel arra utal, hogy az Apple három olyan fejlesztést is megvalósít, amelyekre a felhasználók évek óta várnak.