Xiaomi Redmi Note 11 Pro 4G teszt

Tovább a Xiaomi Redmi Note 11 Pro 4G készülékre

Xiaomi_Redmi_Note_11_Pro_4G

A Telefonguru osztályzata
(1-5) osztályzatosztályzatosztályzat


Szavazás
Külső: 6.73

Tudás: 6.69

Minőség: 6.55

Értékelés: 6.66 | Szavazatok: 49

Szavazzon Ön is!

A teljes Redmi Note 11 termékcsalád már megvásárolható, és többek között vadonatúj duplaüveges dizájnon, hasonló kameraélményen, továbbfejlesztett töltésen, valamint a legújabb MIUI 13-on osztoznak.

A Redmi Note 11 Pro új, vagány megjelenésű duplaüveges dizájnnal rendelkezik, lapos kerettel, lapos panelekkel és IP53-as fröccsenés elleni védelemmel. Ugyanazt a 6,67 hüvelykes, 120 Hz-es Super AMOLED kijelzőt kapta, amelyet az előző Redmi Note 10 Pro modellnél mutattak be.

Egyezik a hátlapon található kamera részleg is, adott egy 108 MP-es elsődleges optika, egy 8 MP ultraszéles, egy 2 MP makró és egy 2 MP mélységérzékelő. Kis helyesbítés, hogy a makró egy prémium 5 megapixeles AF-telemakróról lefokozódott egy alap 2 megapixeles fixfókuszosra.

IMG_20220418_173921

Az új Redmi Note 11 Pro a Helio G96 lapkakészleten fut, nem a leggyorsabb a középkategóriában, de meglátjuk, hogyan áll a versenytársakkal szemben.

A Redmi Note 11 Pro számos, a rajongók által kedvelt funkciót kínál, például sztereó hangszórókat, microSD bővítést, FM rádiót, 3,5 mm-es jack csatlakozót, NFC-t és még infrát is. Mint a legtöbb Note modell, ezt is egy 5000 mAh-s akkumulátor hajtja, a töltési gyorsaság pedig az előd modell 33 wattjáról 67 wattra nőtt.

A Redmi Note 11 Pro fehér papírdobozban érkezik. A csomag tartalmaz egy 67 W-os hálózati adaptert, egy 6A USB-kábelt és egy átlátszó védőtokot.

IMG_20220418_174331

Kijelző technológiában jeleskedik, ilyen, 6,67 col képátlójú, 120Hz-es OLED panellel felvértezett okostelefont ennél jobb áron nem nagyon lehet beszerezni. Európában 299 eurót kérnek a telefonért, ez a 64 gigabájtos tárhellyel rendelkező modellre vonatkozik, a128 GB-os verzió valamivel többe kerül.

Dizájn

A Note 11 Pro megjelenését lapos üveg hátlap, nagy, ám nem vaskos kialakítás és sztereó hangszórók jellemzik leginkább. A Redmi Note 11 Pro teljesen máshogy néz ki, mint elődje és teljesen eltér más, olcsó Xiaomi okostelefonoktól is. Az utolsó generációs Androidos telefonok nagyméretű és íves kialakítást kaptak, amelyek sokak számára már túl nagyok, de javarészt jól illeszkedett a kereslethez, ráadásul sokkal jobb ár-érték arányt kínáltak a Samsunghoz képest.

Az idei modellek ívei helyére egyenesebb oldalak és dobozosabb hangulat került, nem csak a gyártónál. Azt is jó látni, hogy ilyen jó áron már vehetünk üveg hátlapú telefont. A Redmi Note 11 Pro Gorilla Glass 5 kijelző védelemmel és nem meghatározott sík üveg hátlappal rendelkezik.

IMG_20220418_173722

Ha az üvegtípus nincs megadva, az annyit tesz, hogy olcsóbb és kevésbé „strapabíró” mint a Gorilla Glass. Az üveg érzete mindenesetre sokat hozzáad a prémium érzethez, ami nincs meg a Redmi Note 11 nem Pro verziójában. A hátsó üveg sima matt felületet látunk, finom fényreaktív réteggel.

Bár a készülék oldalai műanyagból készültek, a Redmi Note 11 Pro összeszerelése és anyaghasználata minden tekintetben meghaladja a versenytársak nagy részét. A Xiaomi tokot is ad a dobozban és ezt érdemes is használni, bár kétségtelenül elrejti a szép hátsó részt.

A Redmi Note 11 Pro többi része tipikus Xiaomi. A telefon nagyon jó sztereó hangszórókat hoz olcsó árához képest. A maximális hangerő erős, a hangszín nem vékony, a telefon egyik erőssége ez.

IMG_20220418_173742

A tetején infra port is található, ennek segítségével a Redmi Note 11 Pro univerzális távirányítóként működhet az előre telepített Mi Remote alkalmazás segítségével.

A SIM tálcában van ugyan hely microSD kártyának, ám a hibrid slot miatt választani kell a második SIM és a bővítő kártya között. A víz-/porállóság IP53-as, amely elegendő ahhoz, hogy megvédje egy kis esőtől, de a vízbe merülést nem bírja jól.

Kijelző

A Redmi Note 11 Pro kijelzője a legfontosabb jellemzője, annak ellenére, hogy rendkívül hasonlít az utolsó generációs Note 10 Pro képernyőjére. Ez egy 6,67 col képátlójú OLED panel 2400×1080 felbontással és 120Hz-es frissítési frekvenciával. Tesztünk alanyának kijelzője bármikor összemérhető hasonló árú okostelefonnal bármelyik márkától, mindegyikkel szemben helyt fog állni!

Akik a rendkívül gazdag színeket szeretik, a telített képernyő módot válasszák, a lazább, nevezzük talán élethűnek, tónusok kedvelői a hagyományos módban találják meg, amit keresnek. Az OLED páratlan kontrasztja jól látható, ha késő este vagy sötét helyiségben néz videókat. A legjobb azonban a gyártó által ígért 1200 nit fényerő.

A gyakorlatban ez 700 nitet jelent, azonban közvetlen napfényben a képernyő kalibrálása eltolódik a láthatóság javítása érdekében, színekkel és a kontraszttal játszik a legjobb eredmény érdekében. Ez egy nagyszerű funkció egy olcsóbb telefonban!

IMG_20220418_174223

Ami hiányozhat, az a dinamikus frissítési gyakoriság, de hát ennyiért nem lehet mindent. A Redmi Note 11 Pro folyamatosan 120 Hz-et használ, kivéve azokat az alkalmazásokat, amelyek nem támogatják ezt, ekkor 60 Hz-re vált. Egyes felső kategóriás OLED panelek dinamikusan módosíthatják a frissítési gyakoriságot az akkumulátor élettartamának növelése érdekében, ez az igen hasznos részlet nincs meg.

Érdekes, de a Redmi Note 11 Pro nem támogatja a HDR videókat. A YouTube-on található HDR-klipek a régi Note 10 Pro-n játszhatók le, de az új telefonon csak a normál dinamikatartományban futnak.

Teljesítmény

A telefonban a Helio G96 nyolcmagos processzora található. A Redmi Note 11 Pro Android 11-et és MIUI 13 felületet futtat annak minden extra funkciójával együtt. A MIUI 13 ezen verziója az Android 11-en alapul, nem tartalmazza az Android 12 egyik funkcióját sem, például a megújult widgeteket és azok új oldalát az alkalmazásfiókban. Nincs fejlett adatvédelmi irányítópult sem olyan opciókkal, mint a védett vágólap, hozzávetőleges hely, frissített arcfeloldó algoritmus. Sehol sincs a frissített Fájlkezelő és az Alvásidő mód.

Van pár előre telepített app, de ezek törölhetők pár mozdulattal. A régi Xiaomisoknak új lehet a megújult redőny, miszerint nem mindegy, hogy a képernyő jobb vagy bal oldaláról húzzuk azt le, annak megfelelően mutathatja ugyanis az értesítéseket vagy pedig a gyorsikonokat.

Screenshot_2022-04-04-09-27-20-835_com.android.updater

Az interfész többi része a megszokott módon működik, a felhasználótól függ például, hogy használ-e hagyományos alkalmazás menüt vagy sem. A klasszikus navigációs gombok mellett gesztusnavigáció is választható.

A számos hiányzó funkció ellenére a Xiaomi azt állítja, hogy a MIUI-t teljesen átdolgozták, még akkor is, ha ez önmagában az interfész és a dizájn alapján nem állapítható meg – úgy néz ki, mint a MIUI 12. Az új verzió azonban állítólag sokkal jobb erőforrás-elosztásra összpontosít. A RAM- és tárhelyhasználat jobb és intelligensebb.

Például a MIUI 13 nyomon követi a processzor és a RAM aktuális használatát, és felfüggeszti az épp szükségtelen feladatokat, hogy erőforrásokat szabadítson fel és gördülékenyebb teljesítményt nyújtson. A Xiaomi a háttérfolyamatok hatékonyságának akár 40%-os növekedését is ígéri az előző verzióhoz képest.

A Xiaomi szerint a legtöbb telefonban a tárhely teljesítménye felére csökken 36 hónap alatt a nem hatékony tárhelykezelés miatt. A MIUI 13 azonban 60%-kal jobb töredezettség-mentesítési hatékonyságot kínál, mint a MIUI 12 és a versenytársak. Tehát a tárolási teljesítmény csökkenése 36 hónap alatt mindössze 5%-os lehet. A MIUI magjában végrehajtott végső optimalizálás az energiagazdálkodás, az új verzió optimalizálása 10%-kal csökkenti az energiafogyasztást a MIUI 12-hez képest.

Screenshot_2022-04-18-16-33-13-457_com.android.chrome

Adott egy továbbfejlesztett intelligens oldalsáv is, amely még gördülékenyebb többfeladatos munkavégzést tesz lehetővé pop-up alkalmazásokkal.

A Xiaomi Redmi Note 11 Pro támogatja az Always-on kijelzőt – ami nevével ellentétben sajnos soha nem lehet mindig bekapcsolva. Érintés után 10 másodpercig jelenhet meg, ez a maximum, cserébe legalább sok AOD témát kapunk, amiből lehet választani, közülük többet személyre is szabhatunk.

Screenshot_2022-04-18-16-33-49-954_com.android.settings

A lélegző fényt a MIUI 13-ban Értesítési effektusnak nevezik. Működhet Always-on mellett vagy nélküle egyaránt. Alapvetően ez az értesítési LED egy modern verziója, amely a kijelző széleit használja, ezek színekkel villognak az új értesítéseknél.

A képernyő zárolását az oldalra szerelt ujjlenyomat-leolvasóval oldhatjuk fel. Az olvasó könnyen beállítható, villámgyors, a pontossága pedig kiváló. A feloldási mód lehet érintés vagy nyomás is, utóbbi praktikusabb, főleg a telefont zsebben tárolók számára. 2D Face Unlock is elérhető, de sokkal kevésbé biztonságos, mint az ujjlenyomat opció.

Screenshot_2022-04-18-16-36-06-710_com.android.settings

A gyakorlatban úgy tűnik, hogy a két generáció, a Note 10 Pro és a Note 11 Pro egy szinten van a teljesítmény tekintetében. A napi kezelés meglehetősen gyors, de az alkalmazások betöltési sebessége alacsonyabb. A játék teljesítménye pedig közepes, de végülis tökéletesen elég sok ember igényeihez.

A Redmi Note 11 Pro-nak van egy olyan irritáló szokása is, amelyet nem vettem észre a Note 10 Pro esetében. Bezárja a háttérben futó alkalmazásokat, még akkor is, ha aktív folyamatok futnak, mint például az audio streamelés. Ez általában a túl lelkes energiagazdálkodás eredménye, mivel a telefon energiafogyasztó kártevőként azonosítja az alkalmazást.

Itt is ez a helyzet, de még azután sem oldódott meg teljesen a probléma, hogy kijelöltem ezeket az alkalmazásokat, hogy az akkumulátorkezelő szoftver figyelmen kívül hagyja.

Fotózás

A hátlapon négy objektív található 1+3 elrendezésben, tipikus középkategóriás összeállítás. Adott egy nagyfelbontású, 108 megapixeles fő kamera, egy 8 megapixeles ultraszéles, egy 2 megapixeles makro és egy 2 megapixeles mélységkamera, ezek tudását LED vaku egészíti ki, az előlapon egy 16 megapixeles kamera található.

Screenshot_2022-04-18-17-01-14-262_com.android.camera

Az elsődleges kamera egy 108 megapixel es Samsung ISOCELL HM2 1/1,52"-os érzékelő 0,7 µm-es pixelekkel és 24 mm-es f/1,9-es objektívvel. A színszűrő Nona-Bayer, a kimeneti felbontás pedig 12 megapixel. Rendelkezésre áll PDAF és éjszakai mód is.

Az ultraszéles kamera egy 8 megapixeles Sony IMX355 érzékelőre támaszkodik egy 16 mm-es f/2.2-es objektív mögött. Egyes egységek 8 MP-es OmniVision OV8856 érzékelővel készülhetnek a Sony IMX355 helyett. Akárhogy is, a fókusz a végtelenben rögzített.

Screenshot_2022-04-18-17-03-30-645_com.android.camera

A makrokamera egy 2 megapixel GalaxyCore GC02M1 érzékelőt rejt az f/2.4-es objektív mögött. A fókusz körülbelül 4 centin rögzített. A negyedik és egyben utolsó kamera a hátlapon egy 2 megapixel es OmniVision OV02B1 mélységérzékelő.

A szelfikamera egy 16 megapixeles SK Hynix Hi-1634Q 1/3"-os érzékelőt használ, 1,0 µm-es képpontokkal és Quad-Bayer szűrővel. Ennek f/2,4-es objektívje van, a fókusz pedig rögzített.

IMG_20220411_190656

A kameraalkalmazás meglehetősen egyszerű. Az üzemmód váltás alapvető műveletei oldalhúzással működnek és a látható módokra koppintva közvetlenül is válthatunk azokra. A fel- és lecsúsztatás nem működik az első és a hátsó kamera közötti váltáskor, csak az exponáló melletti kapcsoló teszi ezt.

A hamburger menüben további lehetőségeket találunk, beleértve a Szuper Makro módot (miért itt, és nem a listában?), valamint a beállítások eléréséhez szükséges ikont. A hamburger menü mellett van a vaku kapcsoló, a HDR kapcsoló, az AI gombja, parancsikon a Google Lenshez, valamint egy varázspálca szépségeffektusokkal és szűrőkkel.

IMG_20220411_190726

A kamera zoom kapcsolója kétféle módon működik. Az elsőhöz elég egyszerűen megérinteni a három pont egyikét, amelyek az ultraszéles, az elsődleges és a 2x digitális opciókat jelentik. Másik verzió az aktív nagyítás megérintése, oldalra csúsztatva még több nagyítási szintet kapunk – 2-szeres és 10-szeres –, valamint egy csúszkát a köztes nagyításokhoz.

A fotózási módok listája szerkeszthető, további opciók betehetők, a meglévők kivehetők és át lehet váltani lentről felfelé húzható módra is a váltásokhoz.

IMG_20220412_133849

Van egy remek Pro mód, ahol szabadon módosíthatók a felvételi paraméterek. Itt tudjuk kihasználni igazán az elsődleges, az ultraszéles és akár a makro kamerákat is. A menüben elmerülve találunk négy fehéregyensúly lehetőséget, fényhőmérsékletet, kézi élességállítás és záridő (1/4000 s és 30s/15s között). /0,25 s fő/ultraszéles/makró esetén) és ISO-vezérlés a használt kamerától függően. Elérhető egy apró élő hisztogram.

IMG_20220412_134040

Számos extra mód van, köztük a Hosszú Expozíció saját, különböző, előre összerakott beállításokkal – mozgó tömeg, neonösvények, olajfestmény, fényfestés, csillagos égbolt és csillag fotó. Az éjszakai mód elérhető a fő- és az ultraszéles kamerákhoz is. A korábbi Xiaomi modellekhez hasonlóan nincs automatikus éjszakai mód.

A 12 megapixeles es alapértelmezett fényképek a fő kamerából jók ehhez az osztályhoz. Rengeteg részletet kínál, a fehéregyensúly, a színek pedig pontosak. A zaj szépen alacsonyan van tartva, míg a dinamikatartomány magas, de nem túl magas, és ezért a kontraszt a fényképek között pont megfelelő. A képek azonban érezhetően túl élesek, amit az előző Note 10 Pro modellnél hihetetlenül jól kezeltek.

Ennek ellenére ezek a fotók sokkal jobbak, mint azok, amelyeket a Redmi Note 11 Pro 5G-ről kaptunk, az azonos 108 MP-es kamerával. Úgy tűnik, a feldolgozás eltér a két Redmi Note 11 Pro modellen, és a 4G verzióé jobb!

A 2x-es zoom sajnos nem veszteségmentes, a digitális zoomnak nincs semmi különösebb feldolgozása, egyszerű kivágást és felskálázást végez, a fotók szegényesek. Ez persze akkor vehető észre, ha teljes méretűre nagyítjuk a kapott képet.

IMG_20220415_181304

Van 108 megapixeles mód és a felskálázás helyett nagy felbontású fényképeket ment el. Az elkészült fotókon sok részletet, kiegyensúlyozott élességet és pontos színeket találunk. A dinamikatartomány és a kontraszt ugyanolyan jó, mint az alapértelmezett képeken.

Ki lehet vágni a kép közepét, majd 12 megapixelre átméretezni, így sokkal jobb 2x-es zoomot kapunk, de persze lehet manuálisan is átméretezni a 108 megapixeles képeket 12 megapixelre, az eredmény kiváló lesz. Ezeken a képeken több a részlet, mint az alapértelmezetteken, nincs túlzott élesítés, összességében pedig sokkal természetesebbnek és élethűbbnek tűnnek.

Míg a 108MP egy okos módja a képfeldolgozás megkerülésének, egy fénykép körülbelül 20 megabájtot vagy többet foglal, és mindegyiket kézzel kell átméretezni. Néha érdemes játszani vele.

A 8 megapixeles ultraszéles fotók megfelelőek a kategóriában, bár láttunk már jobbat is. A képek közepe kellően éles és jó mennyiségű részlettel rendelkezik, míg a sarkok körüli torzításkorrekciónak az ára a hozzáadott lágyság. A zajt is többnyire jól kezeli.

IMG_20220418_171056_2

De bár a részletek a legtöbb felhasználó számára megfelelőek, a képeken érdekes HDR feldolgozás látható, ami alacsony kontraszthoz vezet, ám a dinamikatartomány mégsem javult érdemben.

A 2 megapixeles makrokamera elfogadható közeli képeket kínál. Nem olyan élesek, de a részletgazdagság az Instagram és egyéb közösségi hálózatok számára megfelelőek. A színek ütősek, a kontraszt jó, a zajszint pedig legtöbbször alacsony.

Az Éjszakai mód elérhető a fő kamerához, és javasoljuk is a használatát. Ez egy konzervatív megoldás, amely jobban megtisztítja a zajt, megakadályozza a túlzott fénypontokat, és több részletet tesz láthatóvá árnyékban. Az Éjszakai módban készült fényképek jobb színtelítettséget és expozíciót kínálnak. Egy-két másodpercig tart a fotó elkészítése pluszban.

VID_20220418_174555

A Redmi Note 11 Pro akár 1080p@30fps videórögzítést is támogat elsődleges, ultraszéles és szelfi kamerájával. A 2 megapixeles makró kamera 720p@30fps-re korlátozott.

A Redmi Note 10 Pro és a hozzá tartozó Snapdragon 732G lapkakészlet 4K videórögzítést kínált, míg a Helio G96 nem támogatja ezt a felbontást. Bár néhány olvasónk kétségbe vonja a 4K-s videórögzítés szükségességét az 1080p-s képernyővel rendelkező telefonokon, tapasztalataink azt mutatják, hogy a 4K-s videók sokkal jobban néznek ki 1080p felbontásban, nagyjából bármilyen, kijelzővel rendelkező készüléken. Az elektronikus stabilizálás minden kameránál elérhető, kivéve a makrót; mindig be van kapcsolva, és szükség esetén jól stabilizálja a képet.

A fő kamera 1080p-s videói jók, a részletgazdagság és az élesség is. A színek tetszettek, a kontraszt nagy, míg a dinamikatartomány elég és nem túlzás.

Üzemidő

A telefon kamerája és processzora kissé kiábrándító, ha figyelembe vesszük, hogy a többi Xiaomi készülék hasonló áron mennyivel jobban teljesít ezeken a területeken. Az akkumulátor élettartamával azonban nincsenek ilyen problémák.

Itt két lehetőség van:

  • 120 Hz-es módban a Redmi Note 11 Pro kényelmesen biztosít teljes, ám mérsékelten lelkes használat mellett némi YouTube-ozást és több óra streamelést. Jellemzően azt tapasztaltam, hogy a nap végére nem volt hátra több talán 15-20%, de ez elég volt ahhoz, hogy elhatározzam, hogy többnyire 120Hz-es üzemmódban használom a telefont. Valóban segíti a görgetés zökkenőmentességét és nehéz visszaváltani róla.
  • Az akkumulátor üzemideje 60Hz-es módban észrevehetően jobb, ami elegendő ahhoz, hogy lefekvésig több mint 30 százalékos maradék töltést érjen el ugyanolyan mérsékelt használat mellett.

Nem kell azonban dönteni, hiszen a telefon támogatja a 67W-os töltést, ami sokkal jobb mint az előd 33W-os gyorstöltési képessége. A Xiaomi azt állítja, hogy 15 perc alatt képes 50%-ra tölteni, a teljes töltés 42-48 percet vesz igénybe. Tesztjeink során 15 perc alatt elértük a 48%-ot, 30 perc alatt pedig a 78%-ot. Itt nincs vezeték nélküli töltés, de ezen a szinten ez még nem elvárt funkció.

Konklúzió

A Redmi Note 11 Pro egy jó Android telefon, számos kiváló funkcióval, amelyek javítják a mindennapi használati élményt. Hangszórói kiemelkedőek, a töltés tényleg gyors, az akkumulátor élettartama pedig különösen jó 60 Hz-cel. Ehhez adjuk hozzá a nagyszerű kijelzőt és matt üveg hátlapot és olyat kapunk, ami ennyiért nincs máshol.

A Redmi Note 11 Pro bevezetési ára 300-330 euró a 6 GB/64 GB-os modellnél, 350 euró a 6 GB/128 GB-os modellnél, a korlátozott 8 GB/128 GB-os modell kiskereskedelmi ára pedig 370-380 euró.

Reális versenytársai lehetnek a Realme 9 Pro+, a Samsung Galaxy A52S 5G, amely ugyanennyiért szinte mindenben jobb, csak gyorstöltésben nem, de ott van házon belül a Xiaomi Poco X4 Pro vagy Pro 5G, amelyek némileg gyengébb tudást adnak olcsóbban, de szóba jöhet még a tavalyi év slágere, az előd Redmi Note 10 Pro akár! Gyorsabb grafika, jobb játékélmény, jobb fotó- és videó minőség jellemzi az olcsóbb ár mellett.

IMG_20220418_174014

A Redmi Note 11 Pro egy jó okostelefon, amely átgondoltan helyezkedik el a Note 11 Pro 5G alatt. Azoknak készült, akiknek nincs szükségük a világ leggyorsabb kapcsolatára és nem játszanak a telefonjunkon. Szerettük a dizájnt, a kijelzőt, a hangszórókat, az üzemidőt és különösen a töltési sebességét is.

A Xiaomi konzisztens IP53-as besorolású telefonjaival. A fotózás élménye is stabil, valószínűleg a legjobb, amit az egész Redmi Note 11 sorozatban kaphatunk.

Végül, a MIUI 13 egy olyan launcher, amely rajongók millióival rendelkezik szerte a világon, és a Redmi Note 11 Pro javára játszik. A 3,5 mm-es jack csatlakozó, a microSD bővítő, az infra és az FM rádió is nagy segítség.

IMG_20220418_174237

Sajnos a Redmi Note 11 Pro két fontos szempontból kudarcot vall – a újítás és az árképzés terén. Az egyetlen frissítés a Redmi Note 10 Pro-hoz képest a gyorsabb töltés, minden más visszalépésnek tűnik. Ha ehhez hozzávesszük a bevezetésekor meglehetősen kedvezőtlen árát, nem épp az idei év legjobb ajánlata lett.

IMG_20220418_174249

Röviden: amíg nem látjuk akciósan a Redmi Note 11 Pro-t, vagy amíg a régebbi Xiaomi modellek kaphatók, addig a Redmi Note 11 Pro nem lesz ajánlott darab.