OnePlus_8T

A Telefonguru osztályzata
(1-5) osztályzatosztályzatosztályzatosztályzatosztályzat


Szavazás
Külső: 8.55

Tudás: 8.32

Minőség: 8.14

Értékelés: 8.33 | Szavazatok: 22

Szavazzon Ön is!

Nálunk járt az évek óta egyik legjobb ár-érték arányú telefonokat gyártó OnePlus legújabb csúcsmobilja, a 8T. Szegény kissé egyedüli darab, hiszen az utóbbi években a vállalat párosával adta ki a telefonokat, készült egy „sima” és egy Pro változat, majd fél évre rá a „simaT” és annak is a Pro verziója. A OnePlus 8T azonban egyedül maradt, mellé a Nordot dobták piacra, illetve már bejelentették a két új Nord modellt és olvasni lehet hamarosan érkező családtagról újra. A vállalat tehát bevetette magát az olcsó kategóriába, tőle némileg szokatlan módon.

A OnePlus 8T semmi főbb funkciót vagy különleges frissítést nem kapott, amivel kiemelkedne a 8-as sorozatú testvéreihez képest, de a OnePlus mindent megtett, ami fantasztikussá teszi ezeket a mobilokat. Ahogy azt megszokhattuk, a T sorozat mindig a fél évvel korábbi modell picit itt-ott ráncfelvarrt verziója. Az új telefon ugyanazzal a processzorral és nagyjából ugyanazzal a technológiával rendelkezik, amit már láthattunk a OnePlus 8-ban, ezúttal elég volt egy nagyobb akkumulátor, egy kis kamera módosítás és a még jobb kijelző, hogy új néven kerülhessen piacra.

IMG_20201110_171520

Ami a nálunk járt példány dobozát illeti, ez tesztelői kiadás, szóval ne arra számítsatok, amit a fotón láttok, bár kétségtelenül ütős lenne. :) Kaptunk hozzá három tokot, a gyári 65W-os töltőfejet, a mára ikonikusnak számító vastag, piros kábelt, SIM tűt, valamint a képeken látható szilikon tok is az alap csomag részét képezi.

Ami a formatervezést illeti, a OnePlus kissé felrázta az unalmas kínálatot az új Aquamarine Green árnyalattal, ezzel együtt pedig a hátlapi kamera blokkot áthelyezte középről bal oldalra. A korábbi modellekhez képest különleges, főleg az egyik tokkal, de nem átütő erejű azért a változás. Említést érdemel még a „frosted”, a matt hátlap, ami szerintem vagányul néz ki és nem hagy nyomot rajta az ujjunk. Igaz, kevés ideig csodáltam, hiszen ment rögtön tokba.

IMG_20201110_171959

A OnePlus 8T hátulja üvegből készült, ezt Gorilla Glass technológia védi, a keret fém. A megjelenés prémium, de nem annyira, mint ahogy ezt egy nagy márka csúcsmobiljától vártam volna. Igaz, egyáltalán nem zavart. Ahogy már említettem, a hátlapon áthelyezték a kamera betétet, ennek oka nem csak az volt, hogy ne unják meg a rajongók, hogy mit hol találnak, hanem így sikerült az új hűtési technikát belezsúfolni a testbe.

A OnePlus 8T 160.7×74.1×8.4 mm fizikai méretekkel rendelkezik, 188 grammos, így megfelel a nagy átlagnak méretben és súlyban is, abszolút kényelmes kézben tartani. Az USB C port a telefon alsó részén található a fő mikrofon és a SIM tálca között. A hangerőszabályozó gombok a bal oldalra kerültek, jobb oldalt a feloldógomb és az Alert Slider található, ez, az androidos telefonok között ritka fehér holló utóbbi mai napig egyik kedvenc funkcióm. Ez egy fizikai, három állású csúszka, amellyel odanézés nélkül lehet váltani a csengés-rezgés-néma üzemmódok között.

IMG_20201120_141132

Némi jó hír, hogy csengéskor beállítani rezgés IS, ez nem volt pár évvel ezelőtt elérhető. Bár IP szabványt nem tud felmutatni a 8T, ennek oka mindössze annyi, hogy a gyártó nem akarja megcsináltatni sok pénzért a tesztet, emiatt ugyanis megugrana a készülékek ára, de a vásárlókat megnyugtatta, a OnelPus 8T átment ugyanazon a teszten, ahol az IP68 kombinációt osztogatják.

IMG_20201120_141213

A OnePlus 8T kijelzője egy 6.55 colos, 1080×2400 pixel felbontású Fluid AMOLED panel, 120Hz frissítési frekvenciával és 402ppi pixelsűrűséggel, így kvázi csak a frissítési ráta változott az elődhöz képest, a 60Hz megduplázódott.

Ez méretben és minőségben is kiváló, ez alatt rejtőzik az optikai ujjlenyomat-olvasó. Elsőre nagynak tűnhet a telefon a megjelenítő miatt, de használatkor nem érződik (szerintem). A panel körül minimális a keret, jól látszik, hogy igyekeztek a lehető legkompaktabb méretet összehozni. Az AMOLED kijelző színei gyönyörűek, a fényereje pedig rendkívül erős, így kültéren, napsütésben is olvasható marad.

IMG_20201120_141422

A képernyő egyébként igény szerint kalibrálható, van élénk, természetes és speciális mód, ez utóbbi a tág tartományú AMOLED, az sRGB és a Display P3 lehetőségek közül enged választani. Én legjobban az élénk módot kedvelem, ugyanis megtartja az erős szaturáltságot, de még nem esik túlzásokba.

Akárcsak a OnePlus 8 és 8T esetében, a szelfi kamera itt is egy lyuk mögött található a kijelző bal felső sarkában. Nem sok helyet foglal és éppen a telefon sarkában van, így nem feltűnő. Bár elsőre nem feltűnő, de nagyon kellemes meglepetés volt a sztereó hangszórók jelenléte, ez ugyanis például a Huawei P30 Promból nagyon hiányzik, holott lényegesen drágább volt a megjelenéskor (igaz, az ár soha nem érv semmi mellett, megtanulhattam volna). Elég hangos a végeredmény és egy bizonyos szintig kifejezetten tisztán szól.

Screenshot_20201121-130501

Tesztünk alanya egy Qualcomm Snapdragon 865 chipsetet rejteget a burkolat alatt, ez a jelenleg elérhető egyik legjobb lapkakészlet telefonban. A 865+ némileg jobb, de azt inkább játékra optimalizálták, nekünk így tehát a 865 bőven tökéletes. A grafikus rész gördülékenységét az Adreno 650 GPU biztosítja. A telefon 5G-re is képes, köszönhetően az X55 modemnek, amely támogatja az mmWave és a sub-6 csatornákat is (értsd: kb. minden típusú hálózatot támogat az OP8T).

Egyébként a mindennapi átlagos használatban nem adja le a maximális teljesítményét a Snapdragon 865, így nem tűnik lassabbnak emiatt a OnePlus Nord sem, a különbség sokkal inkább játékban érezhető. Akár a 8, akár a 12 gigabájt RAM mellett döntesz vásárláskor, nem jársz rosszul. Nálunk a 8+128 gigabájtos modell járt, de saját részre biztosan nem sajnálnám a „kis” felárat a 12 gigabájtért és 256 gigabájt tárhelyért cserébe – ugye a mai napig nincs bővíthető tárhelyű OnePlus – és így nagyjából évekre le lenne a gond a „milyen telefont vegyek?” kérdésről.

Amúgy már ez is hatékony, villámgyors, nem tapasztaltunk dadogást sem munka, sem közösségi appok, sem játék használatakor. Ez utóbbi 120Hz-en kifejezetten élmény. Azt se felejtsük el, hogy a OnePlus mindig az elérhető leggyorsabb tárolót választja, jelen esetben ez az UFS 3.1-et jelenti.

Screenshot_20201111-141129

A 8T a dobozból kivéve Android 11 rendszert futtat, ezen pedig a cég OxygenOS szoftvercsomagja fut. A OnePlus Oxygen OS-ét a felület gördülékenysége, letisztultsága és a harmadik féltől származó funkciók miatt kedvelik. Azonban a OnePlus 8T-vel a cég megváltoztatta az elrendezést és megjelenést. Az egyik fő újítás a  megújult, végre fixen, nem csak másodpercekre kitehető Always On Display, amely a hagyományos, középre helyezett megoldás helyett bal oldalra helyezett. Az Oxygen OS 11 új animációi között szerepel az oldal aljára görgetés és a végén labda módjára való lassú megállás. A OnePlus optimalizálta az egykezes használatot a kisebb kezekhez is.

Telefonáláshoz az Android gyári tárcsázóját használja a készülék, azonban már nagyobb keresővel találjuk a tetején, amely jól látható. A VoLTE és a VoWi-Fi egyaránt hibátlanul működik. A hangszóró átlagos, halkra véve is érhető, de túl hangosra nem állítható. Ezzel szemben a mikrofon nagyon érzékeny, így a nagy hangon telefonálókra lehet, hogy rászólnak a túloldalon. Kihangosítva is hasonló az élmény.

IMG_20201120_141330

A OnePlus 8T négy kamerával rendelkezik a hátlapon. Ezekből a fő, a Sony IMX586 optika 48 megapixeles, f/1.7 rekesszel, optikai és elektronikus képstabilizátorral egyaránt rendelkezik. Ehhez egy 16 megapixeles, f/2.2 fényértékű, 123 fokos, ultraszéles Sony IMX481 optika, egy 5 megapixeles, f/2.4-es makro és egy 2 megapixeles, szintén f/2.4-es monokróm lencse is tartozik. Igen, jól látod, teleobjektív nincs.

IMG_20201118_093245

Tesztelésünk során úgy láttuk, hogy a 48 megapixeles kamera extrém jól teljesít jó megvilágításban, a fókusz villámgyors – ez a saját Huawei P30 Promról nem mondható el sokszor sajnos. A kapott képek kellemesen valósághűek, természetesek a színek. Egyedül talán a kontraszt és az élesség nem az igazi, a szoftver a fotók nagyjára rákényszeríti, emiatt sok fotó hangulata megváltozik a valósághoz képest. Nincs túl nagy dinamikai tartomány, mivel a telefon az árnyékos területeket mindenáron meg akarja szüntetni.

IMG_20201114_101343

Ez igaz az ultraszéles érzékelőre is, amely szintén jó kamera, de némileg lágyabb a fő verziónál. A színek reálisak, inkább picit túltelítettek, nekem való képeket készít. Szerencsére a zajcsökkentést nem vitték túlzásba, így a képek tisztának tűnnek és nem olajfestményszerűnek, ez utóbbitól a Nord szenvedett.

IMG_20201114_204426

Ahol nem annyira ideálisak a fényviszonyok, ott már látványosabban kezd romlani a minőség, de azért a kép jelentős része még mindig rendben van, kellően részletes és színhű marad. Az éjszakai fotók vegyesek. Érdemes megnézni, több helyen lőttem képet az Éjszakai tájkép és a sima Fényképező móddal is.

Előbbi elképesztő mennyiségben begyűjti a fényt, emiatt sokszor nem lesz szép a végeredmény, de mindkét esetben sokkal többet lát a kamera, mint amit szabad szemmel én láttam. A farakásnál és a fa kerítésnél is annyira sötét volt, hogy szó szerint nem láttam semmit. Ehhez képest viszony hihetetlenül részletgazdagok a képek.

IMG_20201114_144034

Mivel telefotó kamera hiányában az optikai zoom itt nincs jelen, digitálisan nagyíthatunk a OnePlus 8T-vel, de a minőség – logikusan – jelentősen csökken. A makro kamera extrém közeli fotózásban elfogadható, kiemelkedő teljesítményt ne várjunk tőle, a dolgát teszi, de ennyi.

IMG_20201114_204254

A 2 megapixeles monokróm kamera nevének megfelelően fekete-fehér képek rögzítésére szolgál. Állítólag az így kapott fotók természetesebbek lesznek, mint a fekete-fehér szűrővel módosított eredeti, színes fotók. Döntsétek el ti! Az első három színesből sima filter, az utolsó a BW kamera, amit egyébként a normál fotózásnál, a filterek közt a sor legvégén találtam, Mono néven.

IMG_20201118_093415

A beállítások közt találjuk az UltraShot HDR-t, amely automatikusan felismeri a környezetet, majd intelligens módon ehhez mérten készít fotót, van intelligens jelenetfelismerés, tükrözött szelfi mód, fókuszkövetés videókhoz, lehet vele éjszakai látképhez fotózni hosszú záridővel (8-30 mp) állványról, illetve az ultraszéles objektív korrekciója is kérhető.

IMG_20201118_093457

IMG_20201118_093525

Videót 30 vagy 60 képkocka/másodperces sebességgel lehet készíteni a hátsó kamerával, van 4K@60fps, fHD@240fps-sel, illetve van 720p felbontású szuperlassú és timelapse mód is. Az optikai képstabilizátor jó szolgálatot tesz kézremegés ellen. A OnePlus 8T előlapján 16 megapixeles, f/2.4 fényértékű Sony IMX471 érzékelő található mint szelfi kamera időzítővel, három szintű szépítés móddal, három képaránnyal. Videót szintén 4K@60fps-sel tud rögzíteni.

Az alábbiakban láthatjátok a OnePlus 8T és a Huawei P30 Pro összehasonlításokat. Balra mindig az OP8T, míg jobbra a P30 Pro által készített fotók láthatók. 

 

 

 

 

 

 

 

A OnePlus 8T-be egy 4500 mAh-s akkumulátor került, ez minimálisan nagyobb csak a OnePlus 8 4300 mAh-s telepénél, de látható az akarat benne. Egészen pontosan kettő darab, 2250 mAh-s cella dolgozik. Egy hosszú nap után sem sipítozott még töltőért a telefon, ráadásul a 65 wattos Warp Charge-nek köszönhetően extrém gyors a töltés. Ma már ez kevésbé különleges funkció, de nem árt tudni, hogy a OnePlus az egyedi gyorstöltési technikát már sok-sok éve alkalmazza.

Screenshot_20201121-130857

Ehhez tartozik az is, hogy vezeték nélküli töltés továbbra sincs, ez egyelőre megmarad a Pro verziók kiváltságának. Nagy általánosságban 6-7 óra kijelzőidő hozható ki belőle. Picit furcsa volt, hogy a teszt során egyetlen éjszaka alatt zokszó nélkül esett akár 10-20 százalékot is az akksi. A telep nulláról 37, azaz harminchét perc alatt tölt fel maximumra. Vezeték nélküli töltés nincs.

Az OP8T nem kínál úttörőt a specifikációk vagy a szolgáltatások terén, de ritkán fordul elő, hogy manapság ilyet tegyen egy új telefon. Ehelyett a OnePlus a konkurens gyártók tudásából a legjobbakat próbálta összeválogatni és ehhez igencsak nyomott árat társított. Adott a Bluetooth 5.1 aptX HD támogatással, gyors és stabil Wi-Fi 6, 5G hálózati támogatás, NFC a mobilfizetéshez. MicroSD bővíthetőség nincs, két SIM támogatás viszont van. A navigációban nincs szükség kompromisszumra, hiszen a 8T ismeri a GPS, a Galileo, a GLONASS, a BEIDOU műholdakat is.

A OnePlus 8T apróbb fejlesztésekkel gazdagít jobb áron, mint az előd. Ne vedd meg, ha olcsó telefont keresel, ha vezeték nélküli töltés nélkül nem tudsz élni vagy ha a piac legjobb telefonos kamerája kell, azonban vedd, ha szereted a OnePlus kinézetét és egyediségét, ha fantasztikus kijelzőt szeretnél nézni, ha a mobilodra pillantasz, illetve ha erős akkumulátorra van szükséged, ami nem hagy cserben a nap folyamán.

IMG_20201120_141601

Ha a nagy márkáknál jóval olcsóbb, ám felsőkategóriás hardverrel ellátott telefont keresel prémium szoftverrel funkciókkal, akkor ez a te mobilod! A felsőkategória belépő szintjén elhelyezkedő OnePlus 8T nem változtatja meg a világot és nem is éri meg váltani OnePlus 8-ról, ennek ellenére egy kiváló telefont kapunk, ha őt választjuk kiemelkedően jó kijelzővel, szép külsővel, megfelelő üzemidővel és nem piacvezető, de jó kamerával.