Többet beszéltünk és neteztünk karácsony

2020.12.30| Telenor
Címkék:

Telenor

,

karácsony


2020 karácsonykor közel harminc százalékkal nőtt az ünnepi adatforgalom és a hanghívások átlagos hossza.

Az idei, koronavírus-járvány miatt rendhagyó karácsonyon a személyes találkozások helyett feltehetően többen köszöntötték egymást telefonon és többen töltötték online térben a közös ünnepi időt. Erre utal az előző évek trendjéhez képest nagyobb növekedés az idén karácsonykor mért mobilnet-forgalomban, a hanghívások hosszában, sőt az SMS-forgalomban is a Telenor hálózatán.

Többet beszéltünk és neteztünk karácsony

Az előző évhez képest idén a december 24, 25, 26-i napokon átlagosan 29%-kal nőtt a mobilnet-forgalom a Telenor hálózatán. A legintenzívebb nap december 25-e volt, és érdekes módon a napon belül a 10, 11, 12 órás időszakban volt legélénkebb a hálózati adatforgalom, amiből feltételezhető az is, hogy az ünnepi ebéd előtti online családi találkozók zajlottak ekkor nagyobb számban.

Többet beszéltünk és neteztünk karácsony

A korábbi évek karácsonyaival közel azonos számú telefonhívás mellett megfigyelhető, hogy idén 30%-kal nőtt a beszélgetések átlagos hossza. A legjelentősebb növekmény december 25-én az esti órákban 20 és 23 óra között volt tapasztalható, feltételezhetően az ünnepnap végén telefonon köszöntötték szeretteiket a Telenor ügyfelei.

Az ünnepek alatt mért SMS-forgalomból az látható, hogy a karácsonyi napokon egyre növekvő szerepet kapott ez a kommunikációs forma is, a legtöbb üzenetet december 26-án küldték a Telenor ügyfelei, a három napon átlagosan 11%-kal többet, mint az előző év karácsonyán.

 

További friss mobiltelefonos hírek! Kattintson ide! További friss mobiltelefonos hírek! Kattintson ide!

messenger whatsapp facebook twitter email




Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok



A Samsungosok évek óta vágytak erre az ébresztőóra funkcióra – a One UI 8 végre elhozta

A Samsungosok évek óta vágytak erre az ébresztőóra funkcióra – a One UI 8 végre elhozta

2025.05.30
| Phone Arena
A One UI 8 jelenleg béta állapotban érhető el a Galaxy S25 sorozatra, és bár a figyelem leginkább a látványos újításokra irányul, néhány kisebb, ám annál hasznosabb fejlesztés is helyet kapott.
iOS 18.5: Öt új iPhone funkció érkezik jövő héten

iOS 18.5: Öt új iPhone funkció érkezik jövő héten

2025.05.08
| 9to5 Mac
Az iOS 18.5 frissítés jövő héten érkezik, és ugyan nem egy nagy volumenű frissítés, mégis több hasznos újítást hoz az iPhone felhasználók számára.
Íme 17 ok, amiért érdemes lehet várni az iPhone 17-re

Íme 17 ok, amiért érdemes lehet várni az iPhone 17-re

2025.04.22
| MacRumors
Valamint arra is, hogy miért lehet a 2025-ös Apple telefongeneráció különösen izgalmas.
Ezekre a Galaxy A-szériás telefonokra érkezik a One UI 7 mesterséges intelligencia oldalsó gomb funkciója

Ezekre a Galaxy A-szériás telefonokra érkezik a One UI 7 mesterséges intelligencia oldalsó gomb funkciója

2025.05.05
| Samsung
A Samsung hivatalosan bejelentette, hogy a One UI 7 frissítéssel új mesterséges intelligencián alapuló funkció érkezik több Galaxy A-szériás készülékre: egy AI-asszisztens indítására alkalmas oldalsó gomb.

TELEFONOK GYORSLISTA
Márka :

Tipus :


HÍRLEVÉL

Feliratkozás a Telefonguru ingyenes hírlevelére

Elfogadom az Adatvédelmi és Adatkezelési Tájékoztatót Ezt a webhelyet a reCAPTCHA védi. A Google adatvédelmi irányelve és a szolgáltatási feltételek érvényesek.


SZAVAZÁS

Milyen telefontokkal védi telefonját?


nem használok tokot
a lehető legolcsóbbat veszem
designos tokot használok
a legnagyobb védelmet nyújtó tokot veszem



Korábbi szavazások eredményei