Samsung Galaxy Tab S6 teszt

Tovább a Samsung Galaxy Tab S6 készülékre

Samsung_Galaxy_Tab_S6

A Telefonguru osztályzata
(1-5) osztályzatosztályzatosztályzatosztályzatosztályzat


Szavazás
Külső: 9.15

Tudás: 9.26

Minőség: 9.24

Értékelés: 9.22 | Szavazatok: 84

Szavazzon Ön is!

A tényhez kétség sem fér, a Tab S6 a Samsung valaha volt legjobb tablete. Fontos az S6 megjelenése, hiszen jelenleg olyan szinten uralja az Apple a piacot, hogy igen nehéz valami ütőset hozni, amely végül nem a gyerekek játékává válik. A Samsung Galaxy Tab S6 biztosan nem az lesz. Gyönyörű kijelző, négy hangszóró, nagyon vékony és könnyű készülékház jellemzi, amit igazán élvezet kézben tartani.

Először is a 10.5 col képátlójú, 1600×2560 pixel felbontású Super AMOLED, HDR10 és HDR10+-t is támogató kijelző tűnik fel, ez hozza a kötelezőt. Vibráló, élénk színek, koromfekete párosítással és kültérben is használható fényerő, amit kapunk. A nagy kijelzőhöz hiába jár nagy felbontás, a pixelsűrűség mindössze 287ppi, amely leírva nagyon kevés, viszont élőben nem látszik, valóban gyönyörű, ráadásul az iPad Air és az iPad Pro pixelsűrűségével megegyezik. A Tab S6-ból az iPad Pro 120Hz-es frissítési rátája és a fényereje hiányozhat, mindkét kijelzőnek megvannak az előnyei és a hátrányai, a Samsung Tab S6 optimálisabb filmek nézésére, cserébe portré módban kissé „szűkebb”.

Samsung Galaxy Tab S6 design

A teljes galériához kattints a jobbra vagy balra mutató nyílra!

Az egyetlen negatívum, hogy a hatalmas méret miatt csak bizonyos szögben lehet az ujjunkat a megjelenítőbe épített optikai olvasóra tenni – érdekes, hogy ezt választották, ugyanis a mobiljaiban ultrahangos technológiájút használ –, így nem mindig ismeri fel elsőre, némi megszokást igényel. Lassú sajnos a feloldás, ám ez nem is a szkenner hibája valójában. A tablet feloldásához először fel kell ébreszteni a készüléket gombnyomással vagy a panelen dupla tapintással, majd ezek után lehet ujjat a leolvasóra helyezni. Na ez így egyben hosszabb időben, mint más megoldások. A 16:10-es képarány tökéletes videók nézéséhez, ám érdekes módon a konkurens iPad Air-hez képest mégis kisebb a panel, utóbbi ugyanis 4:3 képaránnyal rendelkezik.

Ami a formatervezést illeti, nem nyertek a dizájnerek díjat a Tab S6-ért, de ez nem negatívum. Letisztult, csicsamentes, elegáns megjelenésű a táblagép lekerekített sarkokkal, elöl üveg, hátul fém borítással. Extraként mindössze 420 grammot nyom a mérlegen és 5.7 mm vékony. Az iPad Pro 11 súlyosabb, 468 grammot és 5.9 mm vastagságot mondhat magáénak.

A tablet keretének jobb oldalán a bekapcsoló gomb és hangerőgomb párosa látható, LTE-s modell esetén a SIM tálca is itt található. A felső élen két hangszóró és a másodlagos mikrofon rejtőzik, bal oldalra csak a pogo PIN került a gyári tokok rögzítéséhez, míg alul a hiányzó két AKG hangszóró, valamint az USB C port látható. A 3.5 mm-es jack port hiánya igencsak fájó egy ilyen kaliberű tabletnél, de ez van.

A Tab S6 megjelenésekor a legerősebb mobil processzort kapta, Qualcomm Snapdragon 855 – mint a csúcs OnePlus 7T-ben is például – dolgozik benne modelltől függően 6 vagy 8 gigabájt RAM-mal, illetve 128 vagy 256 gigabájt tárhellyel, ez utóbbi akár 1 terabájtos microSD-vel is bővíthető, amely akkor reális, ha valóban kiváltanánk a laptopunkat vele. Jelenleg nem létezik gyorsabb tablet az androidos piacon a Tab S6-nál. Gyárilag Android 9.0 Pie rendszer, azon pedig a Samsung One UI felülete található. A felület egyre okosabb és még jobb lesz a 2.0 frissítés után.

Samsung Galaxy Tab S6 screenshots

A teljes galériához kattints a jobbra vagy balra mutató nyílra!

Elmarad az Apple iPadOS-étől formájában és funkcióban egyaránt, ugyanakkor ez a legletisztultabb és legkevésbé „teleszemetelt” szoftver, amit a Samsung hosszú ideje készített. Kezelhetősége könnyű, használata egyszerű és világos. A már régóta ismert főképernyőtől a bárhonnan egy mozdulattal lehúzható redőnyön át a Bixby-ig. A Samsung továbbra is rengeteg alkalmazást kínál alapértelmezettként, ám nem teszi a használatukat kötelezővé.

Nem túl meglepő, hogy a Geekbench 4-en első helyen végzett a Tab S6 az androidos táblagépek között a 10.821 pontjával. Így ugyan eléggé lemarad az iPad Pro 11 (2018) 18 ezer feletti pontjától, de még a szolidabb iPad Air 2019 11.500 pontszámától is, de az androidos modelleket messze lekörözi.

Samsung Galaxy Tab S6 PenUP

A teljes galériához kattints a jobbra vagy balra mutató nyílra!

A vállalat megtartotta a DeX-et, amely 2019-től végre plusz drága kiegészítő nélkül érhető el, az értesítési menüből érhető el és laptop-light asztali élményt nyújt, akár vezeték nélküli egér és billentyűzet is csatlakoztatható a teljesebb hatás érdekében. Más kérdés, hogy amennyibe a Tab S6 kerül, annyiért már egy egészen jól használható laptopot is kap az ember, Windows 10-zel, kevesebb kompromisszummal. Persze a Tab S6 nem vált ki továbbra sem laptopot, de a lehetőség, hogy tablet mellett így is funkcionálhat, pozitív.

DeX módban egyszerre több ablak is futtatható, legyen szó videóról és mellette több más appról, a Tab S6-ot nem zavarta a dolog és még csak fel se melegedett. Az osztott képernyős multitaskig tablet módban szintén gyors és gördülékeny, teljesítménycsökkenés sehol sem látszódott. A játékok maximális beállításokkal futnak, a PUBG-ben egészen az Extreme HDR-ig feltolható, de a nagy grafikus igénybevételt jelentő játékok is úgy futottak rajta, hogy öröm nézni (és játszani). Csúcs, na.

Az iPad Prohoz képest az egyik nagy különbség a Tab S6 javára, hogy gyárilag jár hozzá ceruza, méghozzá nem is akármilyen. Sokadik generációs fejlesztés, a burkolat hátoldalán tölthető. Az S Pent elég közvetlenül a kamera alatti mélyedésbe a megfelelő módon helyezni és rögtön tölteni kezdi azt, nulláról maximumra 90 perc alatt tölthető. Az elhelyezés szerencsétlen lett, ugyanis a hátlap miatt ilyenkor letenni nem érdemes az asztalra, nem kényelmes, bármikor könnyen lesodorható, illetve garantáltan mindenféle táska alján és autóban keresni fogjuk a tollat. Sokkal jobb lett volna valahogy helyet passzírozni neki belül, ahogy a Note-ok esetében is.

Ezzel a Samsungnál is tisztában vannak, nem véletlen tehát, hogy mindegyik gyári tokban külön helyet kapott az S Pen okosan. Más kérdés, hogy az amúgy is eszméletlen drága tablethez még szintén sok pénzért lehet venni tokot, hogy legyen megfelelő helye a ceruzának. Az viszont kétségtelen, hogy hol máshol lenne jobban kihasználható egy S Pen mint egy 10.5 colos kijelzőn? Ebben segít a PenUp alkalmazás, ahol nemcsak irányítottan lehet rajzolni tanulni, de egyéb eszközök is rendelkezésre állnak az időtöltésre.

Attól függetlenül, hogy jegyzeteket írunk vele vagy rajzolunk, az S Pen egy finoman kiegyensúlyozott, sokoldalú eszköz. Jó ellenállású és nagy pontosságot biztosító gumibetéttel rendelkezik. A szoftveres trükkök, mint az intelligens kijelölés vagy prezentációk irányítása, szerethetővé teszik a tollat. Az Air Gestures új funkció, melynek lényege az lenne, hogy a toll gombját nyomva tartva és bizonyos mozdulatot megtéve adott alkalmazás nyílik meg. Valahogy életszerűbb a gomb egy vagy dupla lenyomására induló app még akkor is, ha erre csak Samsung alkalmazás programozható fel.

A tabletek nem fotózásra kihegyezett készülékek, ezért is meglepő, hogy a középkategóriás mobilokat megszégyenítő fotókat készíthetünk a Tab S6-tal. A dual hátlapi kamera nem újdonság – sőt – viszont a Samsung táblagépei között ez az első, amely két érzékelővel is rendelkezik. A 13 megapixeles fő szenzor f/2.0 fényértékkel bír, míg az 5 megapixeles másodlagos ultraszéles látószögű f/2.2-vel.

Samsung Galaxy Tab S6 camera sw

A teljes galériához kattints a jobbra vagy balra mutató nyílra!

Az elkészült fotók tökéletesek lennének egy középkategóriás telefonhoz is, helyenként persze túl élénkek a színek, de ezt a Samsungtól megszoktuk és bizony szeretjük is. Összességében a szoftver is rendben van, ráadásul a Galaxy S10 családból elhozta az Éjszakai felvételt is, ami extrém sötétben is értékelhető, felismerhető képet ad. Nálunk közel teljes sötétségben készült a két tesztfotó, a mosókonyhás és az utcai, egyszerűen a sötét miatt a fókusz nem tudott dolgozni. A szelfi kamera 8 megapixeles, bár ezt fotózás helyett valószínűleg sokkal inkább videóhívásokhoz fogják használni a tulajdonosok. Kérlek, ne használjátok szelfire, nagyon ciki!

Samsung Galaxy Tab S6 pics

A teljes galériához kattints a jobbra vagy balra mutató nyílra!

A Tab S6 meglepő módon kisebb akkumulátort kapott mint elődje, a Galaxy Tab S4, utóbbi ugyanis 7300, míg tesztünk főszereplője 7040 mAh-s teleppel rendelkezik. Egyébiránt az idei középkategóriás Galaxy Tab S5e-vel egyezik a kapacitás. A legújabb chipsettel együtt ütős összeállítást jelent, nem sok panaszunk volt a teszt ideje alatt a kijelzőidőre. Érdekességképp, míg a Tab S6 kilenc, addig a Tab S4 tizenkét százalékot vesztett egy másfél órás videó megtekintése alatt maximum fényerőn.

Összességében 14-15 óra kijelzőidő röhögve elvárható a Tab S6-tól, így egy munkanapot gond nélkül kihúzhatunk vele, ráadásul a gyári töltőjével – ami még csak nem is a 25 wattos, amit a gyártó ad a Galaxy S10 5G-hez és amit amúgy támogatna is – 2 óra alatt nulláról feltölthető.

A Samsung új csúcs tabletje egyértelműen tartalom fogyasztásra kiváló. A 10.5 colos Super AMOLED kijelzőn gyönyörűek a filmek, a hardver miatt nincs akadás, a négy darab AKG hangszóró tisztán és hangosan szól. Valójában meglepő, hogy mennyire hangos tud lenni a tablet, holott a készülékház igen karcsú.

Nagyon örültünk a hangszórók minőségének, mert a vezetékes fejhallgató ugye nem opció, legfeljebb, ha valaki beruház még plusz pénzért átalakító adapterbe. Tudjuk, hogy a vezeték nélküli fülhallgatóké a jövő, de a fizikai kapcsolat lehetőségének lehagyása nagymértékű pofon egy ilyen profi eszközön. 

Csúcskategóriás androidos tabletet szeretnél? Ezt válaszd!

A Samsung Galaxy Tab S6 kiemelkedő teljesítményű androidos tablet, jelenleg a megvásárolható legjobb. Kiváló a média számára, de rajta dolgozni sem rossz, pár apróságot leszámítva. Drága, nem is kicsit, cserébe elképesztően, de még mindig olcsóbb fő riválisánál, az iPad Pronál, ugyanakkor tudásban is picit alatta marad. Ellene szól, hogy nem tökéletes a One UI, bár nagy eséllyel a 2.0 verzióra frissül majd, a DeX-re is helyenként ráférne némi tuning, hiányzik a jack dugó és legyünk őszinték, ennyire drága androidos tabletet nem nagyon láttunk még, ilyen kis különbségnél sokan elgondolkodnak a piacvezető iPad Pro 11-en is, ha nem ragaszkodik a jövendő vásárló feltétlen az Androidhoz, ebben biztosak vagyunk. Mélyebb integrációval komolyabb ellenfele lehetne az Apple termékének.

Ami viszont a Tab S6 mellett szól, az a gyönyörű Super AMOLED kijelző, a négy hangos és tisztán szóló hangszóró, az igazán gyors működés, valamint a gyári csomagban adott S Pen és a hozzá tartozó plusz funkciók, amelyek igen sokat nyomhatnak a latban.