Forrong az okostelefon piac! A Sony előhúzta a váratlant!

2024.05.17| GSM Aréna

Az új Sony Xperia 1 VI lenyűgöző kijelzőjével és továbbfejlesztett kamerarendszerével új szintre emeli az okostelefonok világát.

A Sony Xperia 1 VI hivatalosan is bemutatkozott, és számos izgalmas újítással érkezik, amelyek jelentősen finomítják a korábbi Xperia 1 V formuláját. Az egyik legnagyobb változás a hagyományos 4K OLED kijelzőről egy konvencionálisabb 19,5:9-es, 1080×2340 pixeles panelre való áttérés. Az új kijelző mérete továbbra is 6,5 hüvelyk, de a friss képarány miatt valójában egy kicsit nagyobb a képernyő.

Forrong az okostelefon piac! A Sony előhúzta a váratlant!

Az új kijelző nemcsak nagyobb, hanem fényesebb is - a korábbi 900 nites fényerőt 1,300 nites fényerő váltja fel. Az LTPO panel intelligensen állítja a frissítési rátát 1Hz és 120Hz között, ami pozitív hatással lehet az akkumulátor élettartamára. A 5,000 mAh-s akkumulátor két napos használatot ígér, és 30W-os töltővel 30 perc alatt 50%-ra tölthető, az Xperia Adaptive Charging technológia pedig gondoskodik arról, hogy az akkumulátor kapacitása négy év után is legalább 80%-os legyen.

Az audiokedvelők örömmel fogadják majd a hangszórók fejlesztését, amelyek most hangosabbak és kiegyensúlyozottabbak, csökkentett torzítással. A 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó új Premium Audio Circuit-je javított hangkimenetet biztosít.

Az Xperia 1 VI a legújabb Snapdragon 8 Gen 3 chipsettel és 12 GB RAM-mal érkezik. Európában 256 GB-os tárhellyel, míg Japánban és Kelet-Ázsiában 512 GB-os verzióban lesz kapható. A telefon mindkét oldalát Gorilla Glass Victus védi, a hátlapon pedig texturált felület található, hasonlóan az előző modellhez. Az alumínium kereten végigfutó texturált csíkok is megmaradtak.

A kamera terén is jelentős előrelépések történtek. A fő 48 MP-es kamera ugyan maradt, de idén teljes felbontású 48 MP-es módot kínál. Az új, 85mm-170mm optikai zoom modul nagyobb hatótávolságot biztosít, és a teleobjektív kamera már makró módot is kínál 120mm-en, ami 4 cm-es fix közeli fókuszt és 2x nagyítást biztosít.

Olvasson tovább a legfrissebb híreink között! Olvasson tovább a legfrissebb híreink között!

Forrong az okostelefon piac! A Sony előhúzta a váratlant!

Az Xperia 1 VI Android 14 operációs rendszerrel érkezik, és három Android verzió frissítést, valamint négy év biztonsági frissítést kap. Az új modell fekete, platina ezüst és khaki zöld színekben lesz elérhető, és ára €1,399 körül alakul. A készülék megjelenése június elejére várható.

Az Xperia 1 VI valóban forradalmi változásokat és finomhangolt teljesítményt kínál, amelyek új szintre emelik a csúcskategóriás okostelefonok világát.

 

 

A cikkhez kapcsolódó linkek:
messenger whatsapp facebook twitter email




Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok



A Samsungosok évek óta vágytak erre az ébresztőóra funkcióra – a One UI 8 végre elhozta

A Samsungosok évek óta vágytak erre az ébresztőóra funkcióra – a One UI 8 végre elhozta

2025.05.30
| Phone Arena
A One UI 8 jelenleg béta állapotban érhető el a Galaxy S25 sorozatra, és bár a figyelem leginkább a látványos újításokra irányul, néhány kisebb, ám annál hasznosabb fejlesztés is helyet kapott.
iOS 18.5: Öt új iPhone funkció érkezik jövő héten

iOS 18.5: Öt új iPhone funkció érkezik jövő héten

2025.05.08
| 9to5 Mac
Az iOS 18.5 frissítés jövő héten érkezik, és ugyan nem egy nagy volumenű frissítés, mégis több hasznos újítást hoz az iPhone felhasználók számára.
Íme 17 ok, amiért érdemes lehet várni az iPhone 17-re

Íme 17 ok, amiért érdemes lehet várni az iPhone 17-re

2025.04.22
| MacRumors
Valamint arra is, hogy miért lehet a 2025-ös Apple telefongeneráció különösen izgalmas.
Ezekre a Galaxy A-szériás telefonokra érkezik a One UI 7 mesterséges intelligencia oldalsó gomb funkciója

Ezekre a Galaxy A-szériás telefonokra érkezik a One UI 7 mesterséges intelligencia oldalsó gomb funkciója

2025.05.05
| Samsung
A Samsung hivatalosan bejelentette, hogy a One UI 7 frissítéssel új mesterséges intelligencián alapuló funkció érkezik több Galaxy A-szériás készülékre: egy AI-asszisztens indítására alkalmas oldalsó gomb.

TELEFONOK GYORSLISTA
Márka :

Tipus :


HÍRLEVÉL

Feliratkozás a Telefonguru ingyenes hírlevelére

Elfogadom az Adatvédelmi és Adatkezelési Tájékoztatót Ezt a webhelyet a reCAPTCHA védi. A Google adatvédelmi irányelve és a szolgáltatási feltételek érvényesek.


SZAVAZÁS

Milyen telefontokkal védi telefonját?


nem használok tokot
a lehető legolcsóbbat veszem
designos tokot használok
a legnagyobb védelmet nyújtó tokot veszem



Korábbi szavazások eredményei