Még mindig nincs wireless Apple töltő

2018.07.09| Phone Arena
Címkék:

Apple

,

wireless

,

töltő


Az Apple AirPower nevű vezeték nélküli töltője talán szeptemberben érkezhet, egy évvel később, mint ahogy bejelentették.

Az Apple AirPower tavaly ősszel mutatkozott be az Apple iPhone 8 és az iPhone X modellekkel együtt. Először januári megjelenésről volt szó, ezt eltolták júniusra, ám most tovább tolták, ugyanis túlmelegedési problémák akadtak az első példányokkal. Az AirPower sokkal komplikáltabb a hagyományos Qi töltési technológiához képest, ugyanis gyakorlatilag a töltőpad egy butított iOS rendszert futtat, így tudja kezelni az áramellátást, az összetett áramköröket és kommunikál a rajta lévő iOS eszközzel, legyen szó Apple Watch vagy AirPodról akár, hiszen ezeket is képes lesz tölteni.

Akik ismerik Jony Ive munkásságát, nem lepődnek meg, hogy az Apple még több port eltávolítását tervezi a jövendő iKészülékekről, ebbe beletartozik a töltő is. Az ötlet az iPhone X fejlesztése során merült fel eredetileg, ám akkor nem lehetett megvalósítani a rendkívül lassú vezeték nélküli töltés miatt, ezért idéntől az iPhone-ok hivatalosan is gyorstölthetők lesznek már a gyári töltővel is.

Még mindig nincs wireless Apple töltő

Bár a termék nyilvánvalóan gyártási gondokkal küzd, a Bloomberg szerint már több mérnök is az AirPower-t használja a saját irodájában. Az AirPower különlegessége, hogy más Qi töltőkkel szemben teljesen mindegy, hova kerül a töltendő készülék a felületen, továbbá, hogy egyidejűleg több darab is tölthető.

Szilikontok, üvegfólia? Itt megtalálod! Szilikontok, üvegfólia? Itt megtalálod!

Az AirPower az iPhone 8, az iPhone X, az AirPods egy még be nem mutatott wireless töltő tokjával, valamint az Apple Watch Series 3-mal fog működni. A gyártó arról egyelőre nem adott tájékoztatást, hogy mennyibe kerül majd a különleges, vezeték nélküli, gyári Apple AirPower, tovább az sem egyértelmű, hogy hány készülék tölthető vele egyidőben, mi a helyzet az Apple Watch esetén azokkal a szíjakkal, amelyek nem teszik lehetővé az óra teljes felfekvését a töltő felületre.

 

 

A cikkhez kapcsolódó linkek:
messenger whatsapp facebook twitter email




Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok



Lemásolják a Samsungot? Már jön a privacy kijelző más Android csúcsmodellekbe is

Lemásolják a Samsungot? Már jön a privacy kijelző más Android csúcsmodellekbe is

2026.02.23
| 9to5Google
A Galaxy S26 Ultra új Privacy Display kijelzője teljesen új szintre emelheti a mobilos adatvédelmet – és már idén több androidos csúcstelefonban is feltűnhet.
Apple-hatás a Samsungnál? Jön a fejmozdulatos fülhallgató

Apple-hatás a Samsungnál? Jön a fejmozdulatos fülhallgató

2026.02.23
| 9to5Google
A Samsung Galaxy Buds 4 Pro fejmozdulatos vezérlést és új gesztusfunkciókat hozhat – és ezzel egyértelműen az Apple babérjaira tör.
Samsung One UI 9 (Android 17): mely Galaxy készülékek kaphatják meg az új rendszert?

Samsung One UI 9 (Android 17): mely Galaxy készülékek kaphatják meg az új rendszert?

2026.02.16
| Sammyfans
Közeleg az Android 17 alapú frissítés – mutatjuk, mire számíthatnak a Galaxy telefonok és tabletek tulajdonosai.
Már gyártják az iPhone 18 Pro-t – de még meglepetést tartogathat az Apple

Már gyártják az iPhone 18 Pro-t – de még meglepetést tartogathat az Apple

2026.02.23
| 9to5Mac
Az iPhone 18 Pro már elérte a tesztgyártási fázist – miközben az Apple állítólag még egy kulcsfontosságú döntés előtt áll.

TELEFONOK GYORSLISTA
Márka :

Tipus :


HÍRLEVÉL

Feliratkozás a Telefonguru ingyenes hírlevelére

Elfogadom az Adatvédelmi és Adatkezelési Tájékoztatót Ezt a webhelyet a reCAPTCHA védi. A Google adatvédelmi irányelve és a szolgáltatási feltételek érvényesek.


SZAVAZÁS

Megérné Önnek telefont váltani csak azért, mert az új modell dupla alap tárhellyel érkezik?


Igen, a tárhely nagyon fontos
Talán, ha más fejlesztések is vannak
Nem, nekem a mostani tárhely is elég
Inkább felhőben tárolok mindent



Korábbi szavazások eredményei