Ma 40 éves az első mobilhívás

2013.04.03| Engadget

A mobilozás hivatalosan ma 40 éves, ugyanis kereken negyven esztendővel ezelőtt indították az első mobilhívást.

A mobilozás hivatalosan ma 40 éves, ugyanis kereken negyven esztendővel ezelőtt indították az első mobilhívást. 1973. április 3-án indította az első hívást a Motorola egyik szakembere, Martin Cooper az akkor elérhető AMPS analóg hálózaton, amelyet azóta az egyre növekvő teljesítményt és igényeket kiszolgálni képes digitális megoldások váltották fel. A kilenc col, közel 23 centi magas készülék a Motorola DynaTAC volt, Martin egy riválist hívott fel az AT&T-nél. A DynaTAC-ot tíz óra alatt lehetett feltölteni és összesen 35 perc beszélgetést tudott ezzel a töltéssel biztosítani. Akkor még nem is sejtették, hogy az üzleti életre kifejlesztett szolgáltatás negyven év múlva világszerte hetvenmilliárd készüléket jelent összességében, mely tíz százaléka aktív használatban van.

További friss Telefongurus hírek erre! További friss Telefongurus hírek erre!



A cikkhez kapcsolódó linkek:
messenger whatsapp facebook twitter email




Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok



Megvan a dátum! További 20 Galaxyra erősítették meg a One UI 8.5 frissítést

Megvan a dátum! További 20 Galaxyra erősítették meg a One UI 8.5 frissítést

2026.05.08
| SammyFans
A Galaxy S, Z, A és Tab szériák újabb modelljei csatlakoznak a nagy rendszerfrissítéshez.
Agresszívan árazzák az Apple iPhone 18 Pro és 18 Pro Max készülékeket

Agresszívan árazzák az Apple iPhone 18 Pro és 18 Pro Max készülékeket

2026.05.04
| Phone Arena
Meglepő árstratégia az Apple-től. Az ősszel bemutatkozó iPhone 18 Pro modellek nem drágulnak, de van egy csavar a háttérben.
Szinte ingyen adja az Apple az AirPods Pro 3-at új Apple Card felhasználóknak

Szinte ingyen adja az Apple az AirPods Pro 3-at új Apple Card felhasználóknak

2026.05.18
| 9to5Mac
Az Apple eddigi egyik legerősebb Apple Card akcióját indította el az új felhasználók számára.
Az iOS 27 lehet az a frissítés, ami végre iPhone-cserére ösztönzi a felhasználókat

Az iOS 27 lehet az a frissítés, ami végre iPhone-cserére ösztönzi a felhasználókat

2026.05.29
| 9to5Mac
Az Apple közelgő rendszerfrissítése minden eddiginél jobban az AI-ra építhet, ami sok régebbi iPhone tulajdonost válaszút elé állíthat.

TELEFONOK GYORSLISTA
Márka :

Tipus :


HÍRLEVÉL

Feliratkozás a Telefonguru ingyenes hírlevelére

Elfogadom az Adatvédelmi és Adatkezelési Tájékoztatót Ezt a webhelyet a reCAPTCHA védi. A Google adatvédelmi irányelve és a szolgáltatási feltételek érvényesek.


SZAVAZÁS

Megérné Önnek telefont váltani csak azért, mert az új modell dupla alap tárhellyel érkezik?


Igen, a tárhely nagyon fontos
Talán, ha más fejlesztések is vannak
Nem, nekem a mostani tárhely is elég
Inkább felhőben tárolok mindent



Korábbi szavazások eredményei