Jobb lesz a Snapdragon 820 mint vártuk

2015.08.10| Phone Arena
Címkék:

Snapdragon 820


Friss hírek kerültek napvilágra a Qualcomm által még idén bejelentésre kerülő Snapdragon 820 chipsetéről.

Friss hírek kerültek napvilágra a Qualcomm által még idén bejelentésre kerülő Snapdragon 820 chipsetéről. A kínai Pan Jiutang elemző Weibon tette közzé információit az új processzorral kapcsolatban, amely várhatóan augusztus 11-én mutatkozik be Los Angelesben. Az MSM8996 nevű SoC 14 nanométeres technológiára (FinFet) épül, így egy kategóriába kerül a Samsung Exynos 7420-szal. Nagy meglepetésre azonban nem Kryo, hanem Hydra CPU kerül bele, így harmincöt százalékkal gyorsabb lesz mint az előd Snapdragon 810. A hozzáadott Adreno 530 grafikus gyorsító szintén negyven százalékkal gyorsabb, és harminc százalékkal jobb energiahatékonysággal dolgozik majd.

Jobb lesz a Snapdragon 820 mint vártuk

A Snapdragon 820 támogatja majd a kétcsatornás LPDDR4 memóriákat, valamint az akár 28 megapixeles kamerákat is, programozható DSP-vel, ez utóbbi lehetővé teszi a gyártóknak, hogy akár 4K videórögzítést is biztosítsanak a jövendő mobilokban, mintezt 60 fps értékkel, emellett szintén támogatást élveznek az alacsony fogyasztású érzékelők. Ahogy a fotókon is látszik, csak év vége felé kerülhet legkorábban piacra a Snapdragon 820, így elég valószínű, hogy 2016 év elejénél előbb nem látjuk majd telefonban viszont.

Jobb lesz a Snapdragon 820 mint vártuk

Jobb lesz a Snapdragon 820 mint vártuk



Böngésszen tovább legfrissebb híreink között! Böngésszen tovább legfrissebb híreink között!

A cikkhez kapcsolódó linkek:
messenger whatsapp facebook twitter email




Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok



Számos népszerű Samsung Galaxy készülék kimarad a One UI 9 frissítésből – itt a lista az érintett modellekről

Számos népszerű Samsung Galaxy készülék kimarad a One UI 9 frissítésből – itt a lista az érintett modellekről

2026.06.30
| Phone Arena
A One UI 9 érkezése új mesterséges intelligencia-funkciókat és továbbfejlesztett kezelőfelületet hoz, azonban több korábbi csúcskategóriás és középkategóriás Galaxy készülék számára ez lesz az út vége.
Google Maps vs. Waze: A két navigációs óriás küzdelme a telefonunkon

Google Maps vs. Waze: A két navigációs óriás küzdelme a telefonunkon

2026.08.09
| Android Police
Bár a Google mindkét alkalmazást birtokolja, még mindig nyomós okunk van mindkettőt feltelepíteni.
iPhone 18 bemutató dátum - ekkor rántja le a leplet az Apple az új csúcsmobilokról

iPhone 18 bemutató dátum - ekkor rántja le a leplet az Apple az új csúcsmobilokról

2026.06.29
| Phone Arena
A szeptemberi eseményen az iPhone 18 Pro modellek mellett a régóta pletykált hajlítható iPhone Ultra is bemutatkozhat, miközben az áremelésekről szóló találgatások továbbra is beárnyékolják a rajtot.
A One UI 9.5 végre elhozza a régóta várt alkalmazás zárat a Galaxy készülékekre

A One UI 9.5 végre elhozza a régóta várt alkalmazás zárat a Galaxy készülékekre

2026.08.15
| SamMobile
A Samsung új funkciója külön jelszó helyett a telefon meglévő feloldási módját használná, így egyszerűen levédhetők lennének az érzékeny alkalmazások és játékok.

TELEFONOK GYORSLISTA
Márka :

Tipus :


HÍRLEVÉL

Feliratkozás a Telefonguru ingyenes hírlevelére

Elfogadom az Adatvédelmi és Adatkezelési Tájékoztatót Ezt a webhelyet a reCAPTCHA védi. A Google adatvédelmi irányelve és a szolgáltatási feltételek érvényesek.


SZAVAZÁS

Megérné Önnek telefont váltani csak azért, mert az új modell dupla alap tárhellyel érkezik?


Igen, a tárhely nagyon fontos
Talán, ha más fejlesztések is vannak
Nem, nekem a mostani tárhely is elég
Inkább felhőben tárolok mindent



Korábbi szavazások eredményei