Ezekben jobb az Xperia XZ2 a Galaxy S9-nél

2018.03.02| Phone Arena

Nem lehet mindig a Samsung új csúcsmobilja a legjobb, bizony a Galaxy S9-et is elveri pár helyen az Xperia XZ2.

Kattintson ide a Telefonguru legfrissebb híreiért! Kattintson ide a Telefonguru legfrissebb híreiért!

 

A japán gyártó XZ2 szériája szakított az évek óta változatlan dizájnnal és végre 80 százalék feletti kijelző-burkolat arányt hozott az MWC 2018-on. Az Xperia XZ2 és a Compact egyaránt 18:9 képaránnyal rendelkezik, Snapdragon 845 chipset dolgozik bennük, vízállóak, HDR megjelenítőt kaptak és kiváló kamerát.

Ezekben jobb az Xperia XZ2 a Galaxy S9-nél

Amiben egyértelműen jobb választás a Sony két újdonsága, mint a Samsung Galaxy S9, az egyrészt a valódi, 10-bit-es HDR videó rögzítés, amelyet ugyan maga a chipset támogat, de a Samsung valamiért kihagyta ezt az S9-ek tudásából, talán azért, hogy ne legyen különbség a Snapdragon és az Exynos processzorral szerelt modellek között, így tehát az XZ2 az egyetlen okostelefon a világon jelenleg 10-bites HDR videórögzítéssel, HLG formátumban.

Szintén a kamerához kapcsolódik a 960 fps-es super slo-mo videó full HD felbontásban, a Galaxy S9-ek ugyanis ugyanezt csak 720p-ben tudják, márpedig a full HD lényegesen jobb végeredményt biztosít. Némi extra, hogy a Sony már az Xperia XZ-vel megtette az 1000 fps-t tavaly, egy évvel az S9-ek előtt.

A Sony Xperia XZ2-be egy 3180 mAh-s akkumulátor került, így valamivel jobb a Galax yS9 3000 mAh kapacitásánál, továbbá mivel a japán FHD+ felbontással rendelkezik, a dél-koreai modell pedig QHD+-szal, ez összesen 20-30 százalék különbséget jelent a Sony javára üzemidőben azonos chipsettel.

További különbség, hogy az Xperia XZ2 6 gigabájt RAM-ot kapott, szemben a Galaxy S9 4 gigabájt RAM-jával és a Sony bizony olcsóbb is lesz Európában. Éppen ezért nem túl meglepő, hogy a Phone Arena felmérésében több mint 4500 válaszadó negyven százaléka a Sony Xperia XZ2-t preferálja a Galaxy S9-cel szemben már most.

 

 

A cikkhez kapcsolódó linkek:
messenger whatsapp facebook twitter email




Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok



Lemásolják a Samsungot? Már jön a privacy kijelző más Android csúcsmodellekbe is

Lemásolják a Samsungot? Már jön a privacy kijelző más Android csúcsmodellekbe is

2026.02.23
| 9to5Google
A Galaxy S26 Ultra új Privacy Display kijelzője teljesen új szintre emelheti a mobilos adatvédelmet – és már idén több androidos csúcstelefonban is feltűnhet.
Apple-hatás a Samsungnál? Jön a fejmozdulatos fülhallgató

Apple-hatás a Samsungnál? Jön a fejmozdulatos fülhallgató

2026.02.23
| 9to5Google
A Samsung Galaxy Buds 4 Pro fejmozdulatos vezérlést és új gesztusfunkciókat hozhat – és ezzel egyértelműen az Apple babérjaira tör.
Samsung One UI 9 (Android 17): mely Galaxy készülékek kaphatják meg az új rendszert?

Samsung One UI 9 (Android 17): mely Galaxy készülékek kaphatják meg az új rendszert?

2026.02.16
| Sammyfans
Közeleg az Android 17 alapú frissítés – mutatjuk, mire számíthatnak a Galaxy telefonok és tabletek tulajdonosai.
Már gyártják az iPhone 18 Pro-t – de még meglepetést tartogathat az Apple

Már gyártják az iPhone 18 Pro-t – de még meglepetést tartogathat az Apple

2026.02.23
| 9to5Mac
Az iPhone 18 Pro már elérte a tesztgyártási fázist – miközben az Apple állítólag még egy kulcsfontosságú döntés előtt áll.

TELEFONOK GYORSLISTA
Márka :

Tipus :


HÍRLEVÉL

Feliratkozás a Telefonguru ingyenes hírlevelére

Elfogadom az Adatvédelmi és Adatkezelési Tájékoztatót Ezt a webhelyet a reCAPTCHA védi. A Google adatvédelmi irányelve és a szolgáltatási feltételek érvényesek.


SZAVAZÁS

Megérné Önnek telefont váltani csak azért, mert az új modell dupla alap tárhellyel érkezik?


Igen, a tárhely nagyon fontos
Talán, ha más fejlesztések is vannak
Nem, nekem a mostani tárhely is elég
Inkább felhőben tárolok mindent



Korábbi szavazások eredményei