Az Apple-nél már mindenki iPhone Ultrának hívja a hajlítható iPhone-t

2026.08.12| 9to5 Mac
Címkék:

iPhone Ultra


Mark Gurman szerint a vállalaton belül széles körben az „Ultra” nevet használják, ami újabb erős jelzés arra, hogy ez lesz az Apple első hajlítható készülékének hivatalos neve.

Egyre közelebb kerül az Apple első hajlítható iPhone-jának bemutatója, és úgy tűnik, a készülék elnevezése körüli találgatások is kezdenek letisztulni. Az elmúlt években a vállalat első hajlítható telefonját többnyire iPhone Fold néven emlegették, az utóbbi hónapokban azonban egyre gyakrabban bukkant fel az iPhone Ultra elnevezés. Most Mark Gurman, az Apple ügyeiben általában megbízható forrásnak számító újságíró újabb érdekes részlettel szolgált: állítása szerint a vállalaton belül egyszerűen „Ultraként” hivatkoznak a készülékre.

Gurman az X közösségi oldalon röviden, de annál érdekesebben fogalmazott, amikor egy bejegyzésben azt írta, hogy az Apple-nél „mindenki Ultrának hívja cégen belül”. Ez természetesen még nem jelenti automatikusan azt, hogy a készülék végleges kereskedelmi neve is iPhone Ultra lesz, ugyanakkor a vállalaton belüli szóhasználat fontos kapaszkodót jelenthet. Különösen annak fényében, hogy az elmúlt hónapokban több különálló pletyka is ugyanezt az elnevezést használta.

A készülék neve körüli bizonytalanság annak köszönhető, hogy az Apple első hajlítható telefonja egészen új kategóriát képvisel a vállalat kínálatában. Amikor évekkel ezelőtt először kezdtek terjedni a hajlítható iPhone-ról szóló pletykák, a legtöbb forrás egyszerűen iPhone Foldként hivatkozott rá. Ez logikus munkanévnek tűnt, hiszen a Samsung Galaxy Z Foldhoz hasonlóan könyvszerűen nyitható készülékről lehet szó.

Fontos azonban hangsúlyozni, hogy az Apple rendkívül titkolózó vállalat, és még a belső használatban lévő elnevezések sem feltétlenül azonosak a végleges marketingnévvel. A vállalatnál gyakran alkalmaznak belső kódneveket és munkaneveket, amelyek a fejlesztés során hónapokig vagy akár évekig használatban maradhatnak, majd a hivatalos bemutató előtt teljesen más név válthatja őket.

Ráadásul az Apple alkalmazottai közül sem feltétlenül tud mindenki egy készülék végleges nevéről. A vállalatnál a fejlesztési folyamat különböző részei szigorúan elkülönülhetnek egymástól, így azok, akik közvetlenül nem dolgoznak egy adott terméken, sok esetben csak korlátozott információval rendelkeznek róla. Emiatt elképzelhető, hogy az iPhone Ultra elnevezést egyes munkatársak egyszerűen azért használják, mert ez vált a külső forrásokban legelterjedtebb névvé.

Ennek ellenére Gurman megjegyzése azért jelentős, mert ő maga hosszú ideje az Apple belső folyamatairól és készülékeiről szóló információk egyik legismertebb forrása. Ha valóban széles körben használják az „Ultra” nevet az Apple-nél, az sokkal erősebb jelzés, mint amikor egyetlen névtelen szivárogtató állítja ugyanezt.

A készülék bemutatása ráadásul már nincs messze. A jelenlegi értesülések szerint az Apple szeptemberi eseményén leplezi le az első hajlítható iPhone-t. Ha a vállalat valóban iPhone Ultraként mutatja be, az jelentős változást jelentene az iPhone termékstratégiájában.

Az „Ultra” már jelenleg is egyértelműen a legmagasabb kategóriát jelöli az Apple több termékvonalán. Az Apple Watch Ultra például a hagyományos Apple Watch modelleknél robusztusabb, nagyobb és prémiumabb készülékként pozicionált termék, miközben a Mac és iPad kínálatában is megjelent az Ultra jelölés a legerősebb konfigurációk esetében. Egy iPhone Ultra név ezért azonnal azt az üzenetet közvetítené, hogy ez nem egyszerűen egy hajlítható iPhone, hanem a vállalat okostelefonos kínálatának csúcspontja.

Az Apple-nél már mindenki iPhone Ultrának hívja a hajlítható iPhone-t

Ez a várható árazással is összhangban lehet. A korábbi szivárgások szerint az Apple első hajlítható telefonja rendkívül drága lehet, egyes becslések akár 2500 dolláros árat is emlegettek. Ha ez valóban megvalósul, az iPhone Ultra név sokkal jobban illeszkedik a készülék pozicionálásához, mint az egyszerű iPhone Fold. Az „Ultra” ugyanis nem a formátumot, hanem a termék kategóriáját és prémium szintjét hangsúlyozza.

A készülék várhatóan nemcsak az elnevezésével, hanem hardverével is jelentősen eltér majd a jelenlegi iPhone modellektől. A korábbi szivárgások alapján könyvszerűen nyitható kialakításra, prémium anyaghasználatra és rendkívül vékony készülékházra számíthatunk. Ugyanakkor az első generáció esetében bizonyos kompromisszumokra is sor kerülhet. A legutóbbi információk szerint például az iPhone Ultra hátoldalán csak két kamera kaphat helyet, miközben az iPhone Pro modellek háromkamerás rendszert használhatnak.

Az akkumulátor és a belső kialakítás szintén komoly mérnöki kihívást jelenthet, hiszen az Apple-nek egy teljesen új formátumot kell úgy megterveznie, hogy közben megőrizze az iPhone-ra jellemző prémium érzetet és vékonyságot. A készülék várhatóan könyvszerűen nyílik majd szét, vagyis a kijelző két oldalból állhat, amelyeket egy különleges zsanér köt össze.

Az elnevezés tehát egyre kevésbé tűnik véletlenszerűnek. Ha a vállalaton belül valóban széles körben használják az „Ultra” nevet, az azt jelentheti, hogy az Apple már hosszú ideje ezen a néven kezeli a készüléket. Ugyanakkor egészen a hivatalos bemutatóig nem zárható ki, hogy a marketingcsapat más nevet választ, és a végleges készülék végül mégis iPhone Fold vagy egy teljesen új elnevezés alatt jelenik meg.

A jelenlegi jelek azonban egyre inkább az iPhone Ultra irányába mutatnak. Mark Gurman állítása szerint a vállalaton belül ez a legelterjedtebb megnevezés, miközben a külső szivárogtatások is hónapok óta ugyanezt a nevet használják. Ha az Apple szeptemberben valóban iPhone Ultraként mutatja be első hajlítható készülékét, azzal egy új, minden korábbinál magasabbra pozicionált iPhone-kategóriát hozhat létre.

 

 

További friss Telefongurus hírek erre! További friss Telefongurus hírek erre!

A cikkhez kapcsolódó linkek:
messenger whatsapp facebook twitter email




Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok



Számos népszerű Samsung Galaxy készülék kimarad a One UI 9 frissítésből – itt a lista az érintett modellekről

Számos népszerű Samsung Galaxy készülék kimarad a One UI 9 frissítésből – itt a lista az érintett modellekről

2026.06.30
| Phone Arena
A One UI 9 érkezése új mesterséges intelligencia-funkciókat és továbbfejlesztett kezelőfelületet hoz, azonban több korábbi csúcskategóriás és középkategóriás Galaxy készülék számára ez lesz az út vége.
iPhone 18 bemutató dátum - ekkor rántja le a leplet az Apple az új csúcsmobilokról

iPhone 18 bemutató dátum - ekkor rántja le a leplet az Apple az új csúcsmobilokról

2026.06.29
| Phone Arena
A szeptemberi eseményen az iPhone 18 Pro modellek mellett a régóta pletykált hajlítható iPhone Ultra is bemutatkozhat, miközben az áremelésekről szóló találgatások továbbra is beárnyékolják a rajtot.
Google Maps vs. Waze: A két navigációs óriás küzdelme a telefonunkon

Google Maps vs. Waze: A két navigációs óriás küzdelme a telefonunkon

2026.08.09
| Android Police
Bár a Google mindkét alkalmazást birtokolja, még mindig nyomós okunk van mindkettőt feltelepíteni.
Az Android rejtett automatizmusai: hat funkció, amely észrevétlenül könnyíti meg a mindennapokat

Az Android rejtett automatizmusai: hat funkció, amely észrevétlenül könnyíti meg a mindennapokat

2026.06.14
| Android Police
Sok felhasználó külön alkalmazásokra esküszik, pedig az Android már évek óta olyan intelligens funkciókat kínál, amelyek maguktól dolgoznak a háttérben.


TELEFONOK GYORSLISTA
Márka :

Tipus :


HÍRLEVÉL

Feliratkozás a Telefonguru ingyenes hírlevelére

Elfogadom az Adatvédelmi és Adatkezelési Tájékoztatót Ezt a webhelyet a reCAPTCHA védi. A Google adatvédelmi irányelve és a szolgáltatási feltételek érvényesek.


SZAVAZÁS

Megérné Önnek telefont váltani csak azért, mert az új modell dupla alap tárhellyel érkezik?


Igen, a tárhely nagyon fontos
Talán, ha más fejlesztések is vannak
Nem, nekem a mostani tárhely is elég
Inkább felhőben tárolok mindent



Korábbi szavazások eredményei