15 éve mutatkozott be az ikonikus iPhone 4 és a FaceTime

2025.06.24| MacRumors
Címkék:

iPhone 4

,

Facetime


Ma 15 éve, hogy az Apple bemutatta az ikonikus iPhone 4-et és vele együtt elindította saját videóhívás-szolgáltatását, a FaceTime-ot.

Az iPhone 4 2010. június 24-én vált először elérhetővé a vásárlók számára, miután Steve Jobs, az Apple akkori vezérigazgatója, néhány héttel korábban a WWDC-n (Worldwide Developers Conference) hivatalosan is bemutatta a készüléket. Ez volt az első iPhone, amely megkapta a híres Retina kijelzőt, amely 326 képpont/inch felbontással rendelkezett – ez olyan nagy pixelsűrűséget jelentett, hogy normál nézési távolságból szabad szemmel nem lehetett látni az egyes képpontokat. Az Apple úgy jellemezte ezt a kijelzőt, mint „négyszeres pixelsűrűséget” a korábbi modellekhez képest, élesebb szövegeket és részletesebb képeket kínálva.

Az iPhone 4 jelentős dizájnváltást is hozott: a lekerekített műanyag helyett rozsdamentes acél és üveg alkotta a készülékházat, élesebb, szögletesebb formavilággal. Ez volt az első iPhone, amely az Apple saját tervezésű A4-es rendszerchipjét használta, ami először az iPadben mutatkozott be. Az új chip jobb teljesítményt és hosszabb üzemidőt biztosított a 3GS-hez képest. Szintén ez volt az első iPhone, amelyen előlapi kamera is helyet kapott, lehetővé téve a szelfiket és a FaceTime videóhívásokat.

A készülék az új iOS 4 operációs rendszerrel érkezett, amely számos újdonságot hozott, például háttérben futó alkalmazásokat, alkalmazásmappákat, valamint egyesített e-mail fiókkezelést. Ez volt az első olyan iOS-verzió, amely megszüntette egy korábbi iPhone – az eredeti modell – támogatását.

Ugyanakkor az iPhone 4 nem volt mentes a botránytól sem. Az egyik legismertebb probléma az ún. „antennagate” volt: a készülék külső rozsdamentes acélkerete egyben antenna is volt, így ha a felhasználó bizonyos módon fogta meg a telefont (például áthidalta az antenna szigetelési pontjait), az jelentős térerőcsökkenést okozott. Az Apple végül 2010 júliusában sajtótájékoztatón reagált, és ingyenes szilikontokokat ajánlott fel az érintett vásárlóknak, hozzátéve, hogy hasonló jelenségek más okostelefonoknál is előfordulhatnak.

15 éve mutatkozott be az ikonikus iPhone 4 és a FaceTime

Mindezek ellenére az iPhone 4 hatalmas kereskedelmi siker lett. Már az első napon több mint 600 000 előrendelést regisztráltak, és világszerte hosszú sorok alakultak ki az Apple Store-ok előtt. Az iPhone 4 több éven át kapható maradt, és még 2014-ben is elérhető volt kedvezőbb árú, kisebb tárhelyű verziókban.

A FaceTime szolgáltatás kezdetben csak Wi-Fi hálózaton, kizárólag iPhone 4-es készülékek között működött, iOS 4 rendszeren. A felhasználónak elegendő volt bejelentkeznie Apple ID-jával, és a hívást egyszerűen lehetett indítani a Névjegyzékből vagy a Telefon alkalmazásból. 2011-től a FaceTime elérhető lett iPad 2-re és Mac számítógépekre is. A FaceTime Audio funkció 2013-ban, az iOS 7 részeként jelent meg.

Az Apple 2018-ban, az iOS 12-vel bevezette a csoportos FaceTime-ot is, amely akár 32 résztvevőt támogat. 2021-ben pedig a FaceTime-linkek révén korlátozott módon Android és Windows felhasználók is csatlakozhattak webes böngészőn keresztül.

Bár az Apple eredetileg azt nyilatkozta, hogy a FaceTime-t „nyílt ipari szabvánnyá” teszi, a szolgáltatás protokollját sosem tette közzé, így a funkció mindmáig kizárólag Apple-eszközökön működik.

Összességében az iPhone 4 és a FaceTime megjelenése fordulópontot jelentett az okostelefonok és a mobilkommunikáció történetében – és 15 év távlatából is jól látszik, mekkora hatással voltak az iparágra.

 

 

Olvasson tovább a legfrissebb híreink között! Olvasson tovább a legfrissebb híreink között!

A cikkhez kapcsolódó linkek:
messenger whatsapp facebook twitter email




Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok



A Galaxy S23 Ultra 10x zoomját hiányolja minden fotós – miért volt ez a Samsung egyik legjobb kameramegoldása?

A Galaxy S23 Ultra 10x zoomját hiányolja minden fotós – miért volt ez a Samsung egyik legjobb kameramegoldása?

2025.11.14
| SamMobile
A 10x optikai zoommal felszerelt Galaxy S23 Ultra egyedi hardveres előnyeit a Samsung azóta sem tudta teljesen pótolni, pedig ez volt az a funkció, ami valóban különlegessé tette az Ultrát.
7 hatalmas újítás, amiért a Galaxy S26 Ultra minden eddigi Samsungot lekörözhet

7 hatalmas újítás, amiért a Galaxy S26 Ultra minden eddigi Samsungot lekörözhet

2025.10.29
| Phone Arena
A Samsung hamarosan bemutatja legújabb csúcskészülékét, a Galaxy S26 Ultra modellt, amely már most hatalmas izgalmat váltott ki a technológiai világban.
Samsung Galaxy Trifold – Három akkumulátor a forradalmi hajlítható telefonban

Samsung Galaxy Trifold – Három akkumulátor a forradalmi hajlítható telefonban

2025.10.10
| Android Central
Egy frissen kiszivárgott kép és szabadalmi dokumentum alapján úgy tűnik, hogy a Samsung egészen újszerű technikai megoldással készül a közelgő Galaxy Trifold modellhez.
Színváltó iPhone botrány: az iPhone 17 Pro Cosmic Orange-ból Rose Goldra változik

Színváltó iPhone botrány: az iPhone 17 Pro Cosmic Orange-ból Rose Goldra változik

2025.10.20
| Phone Arena
Neked is színváltós lett a narancs iPhone 17 Pro-d? Úgy tűnik, újabb „gate” botrány rázta meg az Apple-t – ezúttal a „#colorgate” néven elhíresült jelenség, amely az iPhone 17 Pro és Pro Max modelleket érinti.

TELEFONOK GYORSLISTA
Márka :

Tipus :


HÍRLEVÉL

Feliratkozás a Telefonguru ingyenes hírlevelére

Elfogadom az Adatvédelmi és Adatkezelési Tájékoztatót Ezt a webhelyet a reCAPTCHA védi. A Google adatvédelmi irányelve és a szolgáltatási feltételek érvényesek.


SZAVAZÁS

Milyen telefontokkal védi telefonját?


nem használok tokot
a lehető legolcsóbbat veszem
designos tokot használok
a legnagyobb védelmet nyújtó tokot veszem



Korábbi szavazások eredményei