Úgy tűnik, a Samsung egyelőre elengedi a Galaxy S26 beépített Qi2 mágneses álmait

2026.02.04| SamMobile
Címkék:

Samsung

,

Qi2

,

töltő


Egy friss szivárgás szerint tovább csúszhat a natív mágneses töltés bevezetése a csúcskategóriában.

Az elmúlt hónapokban több jel is arra utalt, hogy a Samsung végre meglépi azt, amire sok felhasználó évek óta vár: a Qi2 szabvány teljes, natív támogatását beépített mágnesekkel a Galaxy S26 szériában. A reményeket tovább erősítette, hogy új, mágneses kiegészítők – például egy 25 wattos vezeték nélküli töltő – is felbukkantak a pletykák között. Most azonban egy új szivárgás elég határozottan lehűti a kedélyeket.

A holland Nieuwemobiel.nl értesülései szerint a Galaxy S26 modellek továbbra sem kapnak beépített Qi2 mágneseket. A kiszivárgott információk a Samsung hivatalos tokjaira vonatkoznak, amelyek között mágneses és nem mágneses változatok is szerepelnek – mindegyik S26 modellhez. Ez önmagában is sokatmondó.

A Qi2 technológia lényege nem csupán a gyorsabb és hatékonyabb vezeték nélküli töltés, hanem a mágneses rögzítés is, amely lehetővé teszi, hogy töltők és kiegészítők pontosan illeszkedjenek a készülék hátlapjára. Ez a rendszer akkor működik igazán jól, ha a mágnesek magában a telefonban vannak, és nem egy vastag tokon keresztül próbálnak „kapaszkodni”. Ha ugyanis a készülékben lennének a mágnesek, egy nem mágneses tok jelentősen rontaná a tapadást, gyakorlatilag használhatatlanná téve a funkciót.

Úgy tűnik, a Samsung egyelőre elengedi a Galaxy S26 beépített Qi2 mágneses álmait

Éppen ezért erősen kérdéses lenne, miért kínálna a Samsung hivatalos, nem mágneses tokokat egy olyan telefonhoz, amelynek egyik fontos hardveres képessége a mágneses rögzítés. Ez alapjaiban ásná alá a Qi2 egyik legnagyobb előnyét, és üzleti szempontból sem tűnne túl logikus döntésnek. A szivárgás alapján viszont pontosan ez a helyzet állhat elő – ami inkább arra utal, hogy a mágnesek továbbra is a tokokba kerülnek, nem magába a készülékbe.

A Samsung jelenleg egyfajta félmegoldást alkalmaz: támogatja a Qi2 szabványt, de a mágneses rögzítést tokokra bízza. Ez technikailag működik, de messze nem adja azt az élményt, amit például az Apple MagSafe rendszere nyújt, ahol a mágnesek a telefon részét képezik. A Galaxy S26 széria kapcsán sokan abban bíztak, hogy a dél-koreai gyártó végre teljes értékűen lép be ebbe az ökoszisztémába, ám a mostani információk szerint erre még legalább egy évet várni kell.

További friss Telefongurus hírek erre! További friss Telefongurus hírek erre!

Különösen fájó ez annak fényében, hogy a Samsung már fejleszt és forgalmaz kifejezetten mágneses kiegészítőket, miközben a natív támogatást újra és újra elhalasztja. A hardver és az ökoszisztéma tehát részben már készen áll, a döntő lépés azonban továbbra is elmarad.

Ha a szivárgás beigazolódik, a Galaxy S26 széria ebből a szempontból inkább finom evolúciót, mint valódi előrelépést hoz majd. A Qi2 jelen lesz, de nem úgy, ahogyan azt sokan remélték. A kérdés már csak az: a Samsung vajon mikor érzi elég érettnek a technológiát – és a piacot – ahhoz, hogy végre teljes értékűen, kompromisszumok nélkül beépítse a mágneseket a telefonjaiba.

 

 

A cikkhez kapcsolódó linkek:
messenger whatsapp facebook twitter email




Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok



Megvan a dátum! További 20 Galaxyra erősítették meg a One UI 8.5 frissítést

Megvan a dátum! További 20 Galaxyra erősítették meg a One UI 8.5 frissítést

2026.05.08
| SammyFans
A Galaxy S, Z, A és Tab szériák újabb modelljei csatlakoznak a nagy rendszerfrissítéshez.
Szinte ingyen adja az Apple az AirPods Pro 3-at új Apple Card felhasználóknak

Szinte ingyen adja az Apple az AirPods Pro 3-at új Apple Card felhasználóknak

2026.05.18
| 9to5Mac
Az Apple eddigi egyik legerősebb Apple Card akcióját indította el az új felhasználók számára.
Az iOS 27 lehet az a frissítés, ami végre iPhone-cserére ösztönzi a felhasználókat

Az iOS 27 lehet az a frissítés, ami végre iPhone-cserére ösztönzi a felhasználókat

2026.05.29
| 9to5Mac
Az Apple közelgő rendszerfrissítése minden eddiginél jobban az AI-ra építhet, ami sok régebbi iPhone tulajdonost válaszút elé állíthat.
Agresszívan árazzák az Apple iPhone 18 Pro és 18 Pro Max készülékeket

Agresszívan árazzák az Apple iPhone 18 Pro és 18 Pro Max készülékeket

2026.05.04
| Phone Arena
Meglepő árstratégia az Apple-től. Az ősszel bemutatkozó iPhone 18 Pro modellek nem drágulnak, de van egy csavar a háttérben.

TELEFONOK GYORSLISTA
Márka :

Tipus :


HÍRLEVÉL

Feliratkozás a Telefonguru ingyenes hírlevelére

Elfogadom az Adatvédelmi és Adatkezelési Tájékoztatót Ezt a webhelyet a reCAPTCHA védi. A Google adatvédelmi irányelve és a szolgáltatási feltételek érvényesek.


SZAVAZÁS

Megérné Önnek telefont váltani csak azért, mert az új modell dupla alap tárhellyel érkezik?


Igen, a tárhely nagyon fontos
Talán, ha más fejlesztések is vannak
Nem, nekem a mostani tárhely is elég
Inkább felhőben tárolok mindent



Korábbi szavazások eredményei