Siri lecserélhető lesz Európában – közeleg az iPhone-ok nagy felszabadítása

2025.11.19| Phone Arena

Az iOS 26.2 kódjai szerint az EU-s iPhone felhasználók hamarosan lecserélhetik Siri-t egy másik, akár AI-alapú asszisztensre – újabb győzelem az európai szabályozóknak.

Az Apple „falakkal körülvett kertje” ismét repedezni látszik – legalábbis az Európai Unió területén. A legfrissebb hírek szerint ugyanis az iPhone-felhasználók hamarosan lehetőséget kaphatnak arra, hogy Siri helyett egy tetszőlegesen választott, harmadik féltől származó hangasszisztenst állítsanak be alapértelmezettként.

A változás nyomai az iOS 26.2 beta 3 kódjában bukkantak fel, ahol több hivatkozás is szerepel egy új opcióra: a felhasználók kiválaszthatják, hogy melyik alkalmazás induljon el a bekapcsológomb hosszú lenyomására. Jelenleg ez a gesztus automatikusan Siri-t indítja – ezt nem lehet megváltoztatni. A kódrészletek azonban „Default Side Button App” beállításról beszélnek, amely várhatóan csak az EU régiójában lesz elérhető.

Siri lecserélhető lesz Európában – közeleg az iPhone-ok nagy felszabadítása

Ez a lépés egyértelmű folytatása az Európai Unió Digitális Piacokról szóló jogszabályának (DMA), amely kötelezi az Apple-t bizonyos alapértelmezett funkciók cserélhetőségére, mivel a cég úgynevezett „kapuőrnek” minősül. Ugyanez a szabályozás kényszerítette ki korábban a USB-C-re való átállást, valamint a harmadik féltől származó appboltok beengedését is.

Ha a funkció élesedik, az EU-s felhasználók akár olyan asszisztenseket is beállíthatnak, mint a Google Gemini, amely egyébként a pletykák szerint az Apple új Siri-verzióját is hajthatja majd, vagy AI-alapú alkalmazásokat: ChatGPT, Claude, DeepSeek, és mások.

Siri lecserélhető lesz Európában – közeleg az iPhone-ok nagy felszabadítása

Miért baj ez Siri-nek?

Sokak szerint Siri jelenlegi formájában messze elmarad versenytársaitól. A cikk szerzője például úgy véli, az emberek többsége csak azért használja, mert nincs más választása – ez azonban most megváltozhat. Amint az EU-s iPhone-felhasználók szabadon cserélhetik az asszisztenst, várhatóan sokan egy fejlettebb, AI-központú megoldás felé fordulnak majd.

A közelgő változás tehát egyszerre jelent nagyobb szabadságot az EU felhasználói számára, és komoly versenyhelyzetet teremt a Siri számára. Ha az Apple nem lép gyorsan, a saját ökoszisztémáján belül válhat kisebbségi szereplővé. Az új funkció aktiválására jó esély van még 2025 vége előtt – de az biztos, hogy az iPhone-ok történetének egyik legfontosabb „szabadságcsomagja” van készülőben.

 

 

Telefonguru Shop – nézd meg az ajánlatokat! Telefonguru Shop – nézd meg az ajánlatokat!

A cikkhez kapcsolódó linkek:
messenger whatsapp facebook twitter email




Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok



Lemásolják a Samsungot? Már jön a privacy kijelző más Android csúcsmodellekbe is

Lemásolják a Samsungot? Már jön a privacy kijelző más Android csúcsmodellekbe is

2026.02.23
| 9to5Google
A Galaxy S26 Ultra új Privacy Display kijelzője teljesen új szintre emelheti a mobilos adatvédelmet – és már idén több androidos csúcstelefonban is feltűnhet.
Apple-hatás a Samsungnál? Jön a fejmozdulatos fülhallgató

Apple-hatás a Samsungnál? Jön a fejmozdulatos fülhallgató

2026.02.23
| 9to5Google
A Samsung Galaxy Buds 4 Pro fejmozdulatos vezérlést és új gesztusfunkciókat hozhat – és ezzel egyértelműen az Apple babérjaira tör.
Samsung One UI 9 (Android 17): mely Galaxy készülékek kaphatják meg az új rendszert?

Samsung One UI 9 (Android 17): mely Galaxy készülékek kaphatják meg az új rendszert?

2026.02.16
| Sammyfans
Közeleg az Android 17 alapú frissítés – mutatjuk, mire számíthatnak a Galaxy telefonok és tabletek tulajdonosai.
Már gyártják az iPhone 18 Pro-t – de még meglepetést tartogathat az Apple

Már gyártják az iPhone 18 Pro-t – de még meglepetést tartogathat az Apple

2026.02.23
| 9to5Mac
Az iPhone 18 Pro már elérte a tesztgyártási fázist – miközben az Apple állítólag még egy kulcsfontosságú döntés előtt áll.

TELEFONOK GYORSLISTA
Márka :

Tipus :


HÍRLEVÉL

Feliratkozás a Telefonguru ingyenes hírlevelére

Elfogadom az Adatvédelmi és Adatkezelési Tájékoztatót Ezt a webhelyet a reCAPTCHA védi. A Google adatvédelmi irányelve és a szolgáltatási feltételek érvényesek.


SZAVAZÁS

Megérné Önnek telefont váltani csak azért, mert az új modell dupla alap tárhellyel érkezik?


Igen, a tárhely nagyon fontos
Talán, ha más fejlesztések is vannak
Nem, nekem a mostani tárhely is elég
Inkább felhőben tárolok mindent



Korábbi szavazások eredményei