iPhone 17 tok
,lanyard
Egy friss pletyka szerint az Apple ismét új kiegészítővel bővítheti az iPhone 17 sorozat kínálatát, méghozzá olyan gyári tokokkal, amelyek lanyard (csuklópánt) csatlakoztatására is lehetőséget adnak.
Gyors töltő? Tok? Nézz szét a shopban!
A szivárogtatás forrása a gyakran találgató, de nem mindig pontos információiról ismert „Majin Bu”, aki egy rövid videót is megosztott az X-en. Ebben egy szilikontok látható, amely állítólag az iPhone 17 alapmodellhez készült, amit a két hátsó kamera is jelez. A tok különlegessége, hogy az alsó sarkoknál apró furatok találhatók, amelyekbe pánt rögzíthető. Ez a megoldás lehetővé tenné, hogy a felhasználók például fotózás közben biztonságosan a csuklójukra akasszák a készüléket, megelőzve az elejtést.
Nem teljesen ismeretlen koncepcióról van szó: az AirPods Pro 2 töltőtokján már található egy kivágás, ahová pánt csatlakoztatható, igaz, ehhez az Apple nem kínál saját kiegészítőt, csak harmadik féltől származó megoldások érhetők el. Hasonlóan a korábbi, ötödik generációs iPod touch esetében is volt gyárilag beépített pántcsatlakozó, így a mostani pletyka egyáltalán nem elképzelhetetlen.
IPhone 17 New Liquid Silicone Case pic.twitter.com/b9pQvLZPqw
— Majin Bu (@MajinBuOfficial) August 18, 2025
Ha valóban az Apple tervezi a tokot, azzal egyúttal cáfolhatják azokat a híreszteléseket, amelyek szerint az iPhone 17 egy második Camera Control gombbal bővülne. A szivárgásban emlegetett „Liquid Silicone” elnevezés pedig valószínűleg az iOS 26 új „Liquid Glass” dizájnjára utal, így a marketing szempontjából illeszkedne az Apple kommunikációjába.
Egyelőre nem tudni, hogy a videón látott tok valóban az Apple munkája-e, vagy esetleg a Beats, illetve egy másik gyártó készítette. Az sem biztos, hogy a „Liquid Silicone” név hivatalosan létezni fog. Mivel azonban az iPhone 17 bemutatója várhatóan kevesebb mint egy hónap múlva esedékes, a kérdésre hamarosan hivatalos választ kaphatunk.

.jpg)
