HTC RE: ET visszatér

2014.10.10| Phone Arena
Címkék:

HTC RE

,

RE kamera

,

GoPro


A tajvani gyártó a HTC Desire EYE-jal együtt mutatta be különleges kameráját, a HTC RE-t.

Tok kell a mobilodhoz? Nézd meg itt! Tok kell a mobilodhoz? Nézd meg itt!

A tajvani gyártó a HTC Desire EYE-jal együtt mutatta be különleges kameráját, a HTC RE-t. Az igencsak szokatlan formát kapott kamera leginkább egy búvárpipára hasonlít. A kütyüt nem kell nyakban vagy vállon hordani az igazán szép képekhez és az sem számít, hogy csatlakoztatja-e valaki a telefonhoz vagy nem, bár Android és iOS rendszerű okostelefonokkal is használható. A RE nagyon jól kézreáll, érdekes módon nincs bekapcsológombja, hanem a markolatérzékelő aktiválja a készüléket a megfogás pillanatában. Természetesen a fotók elkészítéséhez már rendelkezésre áll fizikai exponáló gomb, hosszú nyomásra videórögzítés indul. Megdöbbentő, de nincs kereső a RE-n, ami miatt csak később lehet megtudni, vajon sikerült-e a fotó vagy felvétel.

A HTC RE 96.7 x 26.5 mm fizikai méretekkel rendelkezés és 65.5 grammot nyom a mérlegen, így biztos, hogy nem a súlya vagy a méretei miatt dobja el az ember véletlen. A kütyü teljesíti az IP57 szabványt, így az sem nagy vész, ha vízbe ejtjük. A RE kamerája egy 16 megapixeles, 1/2.3 colos CMOS szenzorral ellátott darab, 146 fokos széles-látószögű lencsével (f/2.8) és 1080p mozgókép-rögzítéssel akár 30 fps-sel. A funkciók között megtalálható a slow-motion és a time-lapse egyaránt, előbbiből legfeljebb 720p-s felvétel készíthető. Ami nagyon sajnálatos, hogy vaku nincs. Az elkészült képek és filmek microSD kártyán tárolhatók – gyárilag egy 8 gigabájtos jár a RE mellé –, ám akár 128-as változattal is bővíthető.

A 820 mAh-s akkumulátor akár 1200 darab, 16 megapixeles kép készítésére is alkalmas egyetlen feltöltéssel vagy pedig 1 óra 40 perc, folyamatos 1080p felbontású videórögzítést is, ez figyelemreméltó. A RE Bluetooth 4.0, Wi-Fi és microUSB kapcsolattal is felszerelt, valamint egy tripod, két portos töltő, dokkoló, fej-, kar- és nyakpánt, háromféle tartó is jár hozzá. A készülék Android 4.3 vagy iOS 7 és ezek feletti verziószámú rendszerrel kompatibilis, mobilhoz csatlakoztatva pedig a telefon kijelzője használható keresőnek.

Ismét egy készülék, ami fantasztikus is lehetne, de a HTC több ponton elrontja az egyébként szuper koncepciót. A HTC RE kamera október végén kerül piacra az Egyesült Államokban, Európában később várható, a gyártó reméli, hogy a GoPro konkurenciája is lehet akár a RE.



A cikkhez kapcsolódó linkek:
messenger whatsapp facebook twitter email




Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok



Csendben mindent megváltoztatott az Apple az iPhone-odon – sokan észre sem veszik ezt az iOS 26 trükköt

Csendben mindent megváltoztatott az Apple az iPhone-odon – sokan észre sem veszik ezt az iOS 26 trükköt

2026.01.16
| 9to5Mac
Az Apple szinte észrevétlenül alakította át az Always On Display működését iOS 26-ban, és a változás teljesen megosztja az iPhone-felhasználókat.
Samsung One UI 9 (Android 17): mely Galaxy készülékek kaphatják meg az új rendszert?

Samsung One UI 9 (Android 17): mely Galaxy készülékek kaphatják meg az új rendszert?

2026.02.16
| Sammyfans
Közeleg az Android 17 alapú frissítés – mutatjuk, mire számíthatnak a Galaxy telefonok és tabletek tulajdonosai.
A Sony új telefonjai már most közönségkedvencek – pedig szinte semmit sem tudunk róluk

A Sony új telefonjai már most közönségkedvencek – pedig szinte semmit sem tudunk róluk

2026.02.13
| Phone Arena
A felhasználók elsöprő támogatása esélyt adhat a japán gyártónak az Apple-Samsung duopólium megbontására.
Egy év a Galaxy S25 Ultrával: ezért kell nagyot lépnie a Galaxy S26 Ultrának

Egy év a Galaxy S25 Ultrával: ezért kell nagyot lépnie a Galaxy S26 Ultrának

2026.02.13
| Android Police
Dizájn, kamera, töltés és valóban hasznos AI – ezekben várható az előrelépés.

TELEFONOK GYORSLISTA
Márka :

Tipus :


HÍRLEVÉL

Feliratkozás a Telefonguru ingyenes hírlevelére

Elfogadom az Adatvédelmi és Adatkezelési Tájékoztatót Ezt a webhelyet a reCAPTCHA védi. A Google adatvédelmi irányelve és a szolgáltatási feltételek érvényesek.


SZAVAZÁS

Használja a telefonja AI-alapú fotószerkesztő funkcióit (pl. tárgyak eltávolítása, Magic Eraser, háttércsere)?


Igen, rendszeresen használom
Igen, alkalmanként kipróbálom
Tudok róla, de nem használom
Nem tudom, milyen funkciók ezek
Inkább a hagyományos fotókat kedvelem



Korábbi szavazások eredményei