Tandem OLED kijelző jöhet az iPhone-ba is: már tárgyal az Apple a gyártókkal

2025.08.04| 9tomac

Az M4 iPad Pro csúcstechnológiás kijelzője után a tandem OLED már az iPhone-ok jövőjét is formálhatja.

Tok kell a mobilodhoz? Nézd meg itt! Tok kell a mobilodhoz? Nézd meg itt!

Körülbelül egy hónap múlva mutatják be hivatalosan az új iPhone 17 sorozatot, de a háttérben az Apple már jóval előrébb tervez: a legfrissebb jelentés szerint a cég komoly tárgyalásokat folytat a Samsunggal és az LG-vel, hogy a legmodernebb tandem OLED technológiát a jövőbeli iPhone-okba is beépítse.

Ez a technológia már ismerős lehet az M4 iPad Pro felhasználóinak, hiszen ott debütált Ultra Retina XDR néven. Lényege, hogy két OLED panelt kombinálnak egy rétegen belül, így drámaian nő a fényerő és a színmélység. Az iPad Pro esetében ez 1000 nites teljes képernyős fényerőt és HDR-ben akár 1600 nites csúcsértéket jelent — ez a szint ma páratlan mobil eszközök között.

Tandem OLED kijelző jöhet az iPhone-ba is: már tárgyal az Apple a gyártókkal

A The Elec friss jelentése szerint az Apple egyelőre még nem írt alá gyártási szerződést, de már kitűzött egy körülbelül kétéves fejlesztési és gyártási ütemtervet. Ez alapján a legkorábban 2028-ban láthatjuk a tandem OLED kijelzőt iPhone-ban, ami nagy lépést jelentene a mobil kijelzők fejlődésében.

Az új kijelző előnyei nemcsak a fényerőben és színpontosságban mutatkoznak meg. A tandem OLED technológia gyorsabb reakcióidőt is ígér, ami gördülékenyebb animációkat, pontosabb színkezelést és még élethűbb HDR élményt biztosítana — legyen szó fotókról, videókról vagy játékokról.

Miközben a mai iPhone kijelzők már most is a piac legjobbjai közé tartoznak, a tandem OLED-del az Apple még egy szintet léphet. Az új technológia különösen azoknak lehet vonzó, akik a lehető legjobb vizuális élményt keresik, legyen szó professzionális fotózásról, videózásról vagy egyszerűen csak a hétköznapi tartalomfogyasztásról.

 

 

A cikkhez kapcsolódó linkek:
messenger whatsapp facebook twitter email




Új és Használt GSM kiemelt ajánlatok



Samsung One UI 9 (Android 17): mely Galaxy készülékek kaphatják meg az új rendszert?

Samsung One UI 9 (Android 17): mely Galaxy készülékek kaphatják meg az új rendszert?

2026.02.16
| Sammyfans
Közeleg az Android 17 alapú frissítés – mutatjuk, mire számíthatnak a Galaxy telefonok és tabletek tulajdonosai.
Csendben mindent megváltoztatott az Apple az iPhone-odon – sokan észre sem veszik ezt az iOS 26 trükköt

Csendben mindent megváltoztatott az Apple az iPhone-odon – sokan észre sem veszik ezt az iOS 26 trükköt

2026.01.16
| 9to5Mac
Az Apple szinte észrevétlenül alakította át az Always On Display működését iOS 26-ban, és a változás teljesen megosztja az iPhone-felhasználókat.
A Sony új telefonjai már most közönségkedvencek – pedig szinte semmit sem tudunk róluk

A Sony új telefonjai már most közönségkedvencek – pedig szinte semmit sem tudunk róluk

2026.02.13
| Phone Arena
A felhasználók elsöprő támogatása esélyt adhat a japán gyártónak az Apple-Samsung duopólium megbontására.
A One UI rejtett audió trükkje, amiről valószínűleg nem is tudtál

A One UI rejtett audió trükkje, amiről valószínűleg nem is tudtál

2026.02.20
| SamMobile
Így működik a „Külön alkalmazáshang” – korlátozott, de hasznos hang-multitasking a Galaxy készülékeken.

TELEFONOK GYORSLISTA
Márka :

Tipus :


HÍRLEVÉL

Feliratkozás a Telefonguru ingyenes hírlevelére

Elfogadom az Adatvédelmi és Adatkezelési Tájékoztatót Ezt a webhelyet a reCAPTCHA védi. A Google adatvédelmi irányelve és a szolgáltatási feltételek érvényesek.


SZAVAZÁS

Használja a telefonja AI-alapú fotószerkesztő funkcióit (pl. tárgyak eltávolítása, Magic Eraser, háttércsere)?


Igen, rendszeresen használom
Igen, alkalmanként kipróbálom
Tudok róla, de nem használom
Nem tudom, milyen funkciók ezek
Inkább a hagyományos fotókat kedvelem



Korábbi szavazások eredményei