A Qi2-ről már két éve azt halljuk, hogy az Android válasza lesz az Apple MagSafe technológiájára, és alapjaiban változtatja meg a vezeték nélküli töltést.
Egy technológia-rajongónak ez jól hangzik: ki ne szeretne gyorsabb vezeték nélküli töltési sebességet vagy olyan töltőpadokat, amelyek mágnesekkel igazodnak az optimális töltés érdekében? Úgy tűnik, a OnePlus nem igazán vágyik erre – legalábbis nem a Qi2 értelemben. Ehelyett a OnePlus 13 a házon belüli AirVOOC szabványt használja, néhány opcionális MagSafe-szerű funkcióval, és szerintem így jobb. Lássuk, miért.
Az AirVOOC sokkal gyorsabb, mint a Qi2
Szinte minden tekintetben a Qi2 jelentős előrelépés az eredeti Qi szabványhoz képest. Kétszer olyan gyors (15W vs. 7,5W), mágneseket használ az eszköz hatékony igazításához, és sok új Android-kompatibilis kiegészítő előtt nyitja meg az utat. De mi történik, ha az új szabvány lényegesen lassabb, mint az a vezeték nélküli töltés, amit az eszközöd már támogat? Ekkor választanod kell.
Amikor a OnePlus 12 visszahozta a vezeték nélküli töltést, ezt lenyűgöző 50W-os AirVOOC sebességgel tette. Ez a készülék vezeték nélküli töltéssel gyorsabban töltődött, mint sok Android telefon vezetékes töltéssel, feltéve, hogy a megfelelő töltési beállításokat használtad. A Qi2 szabványnak való megfelelés érdekében azonban a OnePlus-nak jelentősen csökkentenie kellett volna a töltési teljesítményét.
Egyensúly a sebesség és a mágneses funkciók között
Ahelyett, hogy mágneseket épített volna magába a telefonba, ami növelte volna annak súlyát és vastagságát, a OnePlus máshová helyezte ezeket. A mágneseket tokokba és egy új vezeték nélküli töltőbe építette be, így egy olyan töltési megoldást hozott létre, amely a legjobbat nyújtja mindkét világból. Igaz, a felhasználóknak külön pénzt kell költeniük az új kiegészítők kompatibilitására.
Miért jobb az AirVOOC?
Ha olyan vagy, mint én, akkor sosem használsz OnePlus telefont tok nélkül. A telefonok túl vékonyak és csúszósak – még a sík kijelzőikkel is –, és nem szeretném kockáztatni, hogy leejtsem, összetörjem a kijelzőt, vagy megkarcoljam a bőr hátlapot. Amint kicsomagoltam a OnePlus 13-at, egy aramid szálas tokba tettem, amely mágneses gyűrűt tartalmaz. Így a telefon már a kezdetektől fogva kompatibilis volt a MagSafe (vagy Qi2) kiegészítőkkel.
A OnePlus döntése, hogy inkább a sebességet választotta a Qi2 tanúsítvány helyett, számomra érthető. Az AirVOOC gyorsasága és a mágneses kiegészítők egyensúlya olyan vezeték nélküli töltési élményt nyújt, ami a praktikumot és a teljesítményt egyaránt előtérbe helyezi. Egy kis extra, hogy a kiegészítőt iPhone-okhoz is tervezték, az AirVOOC segítségével 15W-tal lehet tölteni vezeték nélkül a telefont (ez az iPhone-ok által nyújtott maximum az új modelleknél).
Olvasson tovább a legfrissebb híreink között!