Egy belső vállalati feljegyzés szerint az Apple már gőzerővel készül az őszi bemutatóra, amely nemcsak az iPhone 18 Pro debütálása miatt lehet történelmi, hanem azért is, mert ekkor mutatkozhat be az első hajlítható iPhone Ultra, ráadásul már az új vezérigazgató vezetésével.
Újabb fontos részletek szivárogtak ki az Apple idei őszi termékbemutatójáról. Egy belső vállalati feljegyzés alapján a cupertinói óriás már megkezdte a felkészülést az iPhone 18 termékcsalád hivatalos leleplezésére, és minden jel arra utal, hogy az eseményre szeptember első felében kerül sor. Bár az Apple hagyományosan ilyenkor mutatja be új csúcskategóriás okostelefonjait, a most kiszivárgott információk azért különösen érdekesek, mert először utalnak konkrét időszakra a vállalaton belül.
A Bloomberg által látott belső dokumentum szerint az Apple már elindította azt a jelentkezési folyamatot, amelynek során a kiskereskedelmi üzletek dolgozói jelentkezhetnek az esemény lebonyolításában való részvételre. A vállalat állítólag sorsolással választja ki azokat az alkalmazottakat, akik személyesen is közreműködhetnek a bemutatón. Ez önmagában is azt jelzi, hogy az esemény szervezése már előrehaladott szakaszba lépett.
A kiszivárgott információ szerint az Apple munkatársait arról tájékoztatták, hogy a bemutatót szeptember első felében tartják meg. Ez összhangban van a vállalat korábbi gyakorlatával, hiszen az új iPhone modellek rendszerint szeptember második hetében mutatkoznak be. Mivel az Egyesült Államokban idén a Labor Day ünnep szeptember 7-re esik, iparági várakozások szerint a legvalószínűbb időpont szeptember 9., szerda lehet. Az Apple ugyanis jellemzően úgy időzíti rendezvényeit, hogy a meghívott újságírók és partnerek számára elegendő utazási idő álljon rendelkezésre az ünnepnapot követően.
Az idei esemény azonban várhatóan jóval nagyobb jelentőségű lesz, mint egy átlagos iPhone-bemutató. Az egyik legfontosabb ok, hogy számos kiszivárgott információ szerint ekkor mutatkozhat be az Apple történetének első hajlítható okostelefonja, amelyet a jelenlegi értesülések iPhone Ultra néven emlegetnek. A készülék az Apple belépését jelentheti a hajlítható telefonok piacára, amelyet jelenleg elsősorban a Samsung ural a Galaxy Z Fold és Galaxy Z Flip modellekkel.

A pletykák alapján az iPhone Ultra eltérhet a riválisok által alkalmazott megoldásoktól. A készüléket egy viszonylag szélesebb és alacsonyabb kialakítású, könyvszerűen nyitható modellként írják le, ugyanakkor bizonyos megszokott prémium funkciókról le kellhet mondania. A jelenlegi információk szerint például nem kap Face ID arcfelismerő rendszert, és telefotó kamerával sem feltétlenül rendelkezik majd. Az Apple állítólag inkább a vékony kialakításra, a hordozhatóságra és az új felhasználói élményre helyezi a hangsúlyt.
Természetesen az iPhone 18 Pro sem maradhat fejlesztések nélkül. Az eddigi szivárgások szerint a készüléket az Apple új, 2 nanométeres gyártástechnológiával készülő A20 processzora hajthatja majd, amely jelentős teljesítmény- és energiahatékonysági előrelépést ígér. Emellett kisebb Dynamic Island kivágásra, változtatható rekesznyílású kamerára és nagyobb akkumulátorra is számítani lehet, ami tovább javíthatja a fotós képességeket és az üzemidőt.
Az idei bemutató egy másik történelmi jelentőségű esemény miatt is kiemelt figyelmet kap. Ez lesz ugyanis az első nagyszabású Apple termékbemutató, amelyet már az új vezérigazgató, John Ternus irányításával rendeznek meg. A vállalat élén szeptember 1-jén hivatalosan is ő veszi át a stafétát Tim Cooktól, aki hosszú éveken keresztül vezette a világ egyik legértékesebb technológiai vállalatát. Éppen ezért az idei szeptemberi keynote nemcsak az új termékek miatt lehet emlékezetes, hanem egy új korszak kezdetét is jelentheti az Apple történetében.
Olvasson tovább a legfrissebb híreink között!
A kiszivárgott információk szerint az új készülékek ára is jelentősen emelkedhet. Az iPhone 18 Pro induló ára akár 1399 dollár is lehet, ami mintegy 300 dolláros drágulást jelentene az előző generációhoz képest. Az első hajlítható iPhone Ultra ennél is magasabb árszintre érkezhet: egyes iparági becslések szerint körülbelül 2300 dolláros kezdő árral jelenhet meg, így az Apple eddigi legdrágább okostelefonja lehet.
A vállalat ugyanakkor már korábban bevezetett egy új hardver-előfizetési lízing konstrukciót is az Egyesült Államokban, amely havi díjért teszi elérhetővé legújabb készülékeit. Elemzők szerint ez enyhítheti a magas árak okozta sokkot, hiszen a vásárlóknak nem kell egyszerre kifizetniük a teljes vételárat, hanem alacsonyabb havi részletek mellett válthatnak új készülékre.
A hajlítható iPhone iránti várakozások rendkívül magasak. Egyes piaci előrejelzések szerint az iPhone Ultra már az első évében akár a globális hajlítható okostelefon-piac negyedét is megszerezheti, ami jól mutatja, mekkora érdeklődés övezi az Apple belépését ebbe a szegmensbe.
Fontos azonban hangsúlyozni, hogy az Apple egyelőre sem a bemutató pontos időpontját, sem az új modellek specifikációit nem erősítette meg hivatalosan. A most napvilágot látott információk belső dokumentumokra és iparági szivárgásokra épülnek, amelyek ugyan hiteles képet festhetnek az Apple terveiről, de a végleges részletek csak a szeptemberi bemutatón derülnek ki. Az azonban már most látszik, hogy az idei esemény az elmúlt évek egyik legjelentősebb Apple-rendezvénye lehet, hiszen egyszerre hozhat új csúcsmobilt, egy teljesen új termékkategóriát és a vállalat vezetésében bekövetkező korszakváltást is.

